dnes
Pondělí - oblacno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Volby 2017

TOP 09 začala hlavní fázi kampaně. Zdůrazňuje podporu podnikání a omezování byrokracie

Hlavní část svojí předvolební kampaně dnes zahájila v Praze TOP 09.  Strana už dříve představila hlavní motiv kampaně – „Neuhneme", na který nyní navázala dalšími slogany, kterými chce oslovit voliče. Ve svém programu TOP 09 zdůrazňuje například podporu podnikání a omezování byrokracie.

„Prosazujeme politiku, která svobodu každého člověka chrání, nikoliv oslabuje a lidi šikanuje. Prosazujeme politiku, která naši demokracii posiluje, ne oslabuje. Prosazujeme vládu práva, nechceme vládu vůdců,“ říká předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

TOP 09 se považuje za jedinou proevropskou pravicovou stranu. „Usilujeme o to, aby se význam ČR v EU zvyšoval. Nedopustíme, aby se naše země ocitla na její periferii. Evropskou unii si neidealizujeme. Víme, že se musí změnit, ale musí se změnit s námi, v jejím hlavním proudu, ne bez nás,“ dodal Miroslav Kalousek, lídr středočeské kandidátky TOP 09.

Kromě prozápadního směřování jsou pro TOP 09 klíčovými tématy vzdělání, podpora vědy a inovací, a také rodiny. „Přirozené je chtít jak rodinu, tak práci, proto říkáme, že žena má právo na rodinu i kariéru. Rodiny TOP 09 podpoří například nabídkou nových možností pro pracující matky, které si budou moci odečíst z daní náklady na hlídání dětí nebo využít státní rodičovský příspěvek pro prarodiče a výhody dětských skupin,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

TOP 09 chce prosadit také spravedlivější mateřskou a hodlá se znovu vrátit k diskusi o penzijní reformě, která nabídne možnost spoření na vlastní důchod, ale i přispěni rodičům. „Odpovědná reforma je klíčem k důstojnému stáří těch, kteří pracují dnes, i k penzím dalších generací. Máme odvahu znovu otevřít důchodovou reformu,“ dodala poslankyně Markéta Pekarová Adamová, která kandiduje na druhém místě v Praze.

V kontaktní kampani, kterou TOP 09 už od roku 2009 považuje za klíčovou při oslovování voličů, chystá TOP 09 v krajích mnoho novinek. Za voliči vyrazí na tříkolkách i s veterány. V Libereckém kraji bude lídr Václav Horáček řídit tříkolovou elektrickou rikšu, upravenou pro rozvoz kávy a nanuků.

V Olomouckém kraji se jednička kandidátky Aleš Jakubec po prázdninové cyklotour objeví znovu mezi voliči ve veteránu značky Volkswagen (brouk) a chystá se mimo jiné objet většinu minipivovarů v rámci akce Na pivo s Alešem.

Meeting point s nabídkou originálních fotografií pro voliče chystají kandidáti TOP 09 v Brně, v Jihočeském kraji bude kontaktní kampaň spojená s uměním street art. Lídr Pavel Klíma bude nejen sám malovat, ale zároveň poradí všem, kteří si budou malování chtít zkusit.

Středočeští kandidáti chtějí zaujmout voliče také pojízdnou kavárnou, a stejně jako na Vysočině a ve Zlínském kraji, plánují intenzivní door-to-door kampaň, během které osloví tisíce domácností. Kontaktní kampaň podpoří strana z celostátního rozpočtu čtyřmi miliony korun, minimálně stejnou sumu do ní vloží jednotlivé kraje.

I z těchto peněz je placena originální volební brožura, kterou chtějí pražští kandidáti Dominik Feri s Markétou Pekarovou Adamovou oslovit prvovoliče a další mladé lidi.

„Naše země je na křižovatce, proto je třeba každého hlasu. Jsme strana, která neuhne ze svých zásad, a vážíme si všech, kteří vědí, že mají odpovědnost k současnosti i budoucnosti naší země,“ řekl čestný předseda TOP 09 a pražský lídr Karel Schwarzenberg a vyzval voliče, aby nebyli lhostejní a přišli k volbám.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Volby do Sněmovny se v Praze 10 uskuteční ve 109 okrscích. Informuje o nich aplikace

20. října 2017 v 11:14

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají dnes od 14 do 22 hodin a a zítra od 8 do 14 hodin. Na území Prahy 10  je vytvořeno celkem 109 volebních okrsků s čísly 10002 až 10109. 

Další články
Nahoru