dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
TOP 09 v Praze 6 se připomenula Mezinárodní den demokracie
Jakub Hruška u mikrofonu, za stolem Ondřej Kolář, Petr Exnar a moderátor pátečního setkání Adam Komers. Foto: archiv

TOP 09 v Praze 6 se připomenula Mezinárodní den demokracie

Na pátek 15. září připadl Mezinárodní den demokracie (MDD). Strana TOP 09 v Praze 6 si ho připomenula v Písecké bráně, kde vystoupilo několik řečníků. Tato stranická buňka při příležitosti MDD vydala prohlášení. 

„Zakončili jsme určitý proces, ale svoboda a demokracie nejsou zadarmo a je třeba tyto hodnoty udržovat a chránit,” uvedl kandidát do Poslanecké sněmovny a člen zastupitelstva Městské části Praha 6 za TOP 09 profesor Jakub Hruška.

„Je mi ctí být starostou právě v Praze 6, kde jsem se setkal se spoustou zajímavých a inspirativních lidí,” řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Senátor za Prahu 6 Jiří Růžička k tomu dodal: „Podstatou našeho prohlášení jeskutečnost, že v naší městské části žije vzdělaná společnost a my víme, že vzdělání je základní zárukou budoucí prosperity a blahobytu naší země.”

„Praha 6 je považována za jakousi politickou laboratoř České republiky a my jsme přesvědčeni, že proces demokratizace bude pokračovat v celé České republice. Přejeme si, aby se všichni občané měli stále lépe, a to jak po materiální, tak po duchovní stránce,” sdělil místopředseda regionálního výboru TOP 09 Praha 6 Petr Exnar.

Prohlášení regionálního výboru TOP 09 Praha 6, senátora Jiřího Růžičky a kandidáta do Poslanecké sněmovny a zastupitele prof. Jakuba Hrušky:

Milí spoluobčané, přátelé,

je tomu 40 let, co byla na protest proti nedodržování lidských a občanských práv iniciována Charta 77 a je tomu téměř 28 let od Sametové revoluce, která ukončila temnou vládu jedné strany. Ti, co si Sametovou revoluci prožili, přemýšleli o tom, kdy se podaří uzdravit společnost, která byla pokřivena komunistickým marasmem. Někdo hádal, že to bude trvat 5 let, někdo 10 let a někdo tvrdil, že to bude trvat celé generace. Bohužel pravdu měli ti poslední. Nás všechny, kteří jsme odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku jako svobodný a demokratický stát založený v duchu myšlenek prezidentů Masaryka a Havla na úctě k lidským právům, na zásadách občanské společnosti a liberální demokracie, čeká ještě hodně práce. Boj za lepší společnost má však smysl a je naší morální povinností v něm nepolevovat.

Jako jeden z dobrých příkladů vidíme i naši Prahu 6. Na Praze 6 a v dalších podobných oblastech se řídíme všemi osvědčenými principy právního státu a cítíme se jako součást rodiny evropských a světových demokracií. Vidíme vzdělání jako hybnou sílu budoucího rozvoje. Společně střežíme a rozvíjíme zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duševní bohatství a dbáme na jeho zachování pro příští generace s důrazem na ochranu životního prostředí. Na Praze 6 jsou v poradním výboru Rady Starosty osobnosti, které v Praze 6 něco dokázaly a vykonaly pro ni mnoho prospěšného. Takové orgány považujeme za klíčové pro moderní řízení společnosti, je to totiž znak fungující občanské společnosti, kde občané participují na projektech, které ovlivňují jejich přímé okolí. Je třeba budovat pevnou vazbu mezi občany a politiky, protože politika je služba lidem a na to se nesmí zapomínat. Víme, že k základním pilířům demokracie patří prostředí, které je postaveno na svobodě jednotlivce a rozvíjí jeho individualitu. I z těchto důvodů a také na základě volebních výsledků za posledních 27 let jsme přesvědčeni, že se Praha 6 stala jednou z prvních oblastí v České republice, kde se většina občanů dokázala s komunistickou minulostí morálně a lidsky vyrovnat.

Děkujeme všem občanům Prahy 6, demokratickým stranám a občanským spolkům, kteří nám pomáhají budovat lepší společnost pro nás i naše děti. Jen pevnou občanskou společností, vybudovanou na demokratických principech, se můžeme definitivně oprostit od komunistické minulosti a zabránit tak jejímu návratu, či jiné formě autoritářského režimu. Věříme, že díky těmto všem snahám se nám to daří.

Pod prohlášením jsou podepsáni:

Mgr. Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6, předseda RV

Mgr. Jiří Růžička, senátor, předseda KVV, člen ZMČ Praha 6

prof. RNDr. Jakub Hruška, CSc, kandidát do PSP, předseda KŽP, člen ZMČ Praha 6

Mgr. Petr Exnar, místopředseda RV, místopředseda KSR

Mgr. Ondřej Dušek, místopředseda RV, člen KMP

Mgr. Marek Baxa, předseda KSVA, člen RV a ZMČ Praha 6

Bc. Jan Chabr, člen RV, člen ZMČ Praha 6

Bc. Jakub Janik, člen RV

Tomáš Mandlík, člen RV, člen KSVA


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru