dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
TOP 09 v Praze 1 zahájila kampaň před komunálkami
Kampaň byla zahájena rozdáváním balónků dětem.

TOP 09 v Praze 1 zahájila kampaň před komunálkami

Nafukovací balónky a rozvrhy do školy dostali dnes žáci základních škol v centru metropole. TOP 09 Praha 1 tak zahájila volební kampaň před komunálními volbami, které se budou konat 10. a 11. října.

„Za TOP 09 v Praze 1 stojí za uplynulá čtyři léta mnoho práce včetně zásadní nápravy hospodaření Městské části Praha 1. V nadcházející volební kampani předložíme voličům účty ke kontrole a zhodnocení, nakolik byli v končícím volebním období s naší prací spokojeni,“ sdělil lídr TOP 09 v Praze 1 a starosta Oldřich Lomecký.

Děti ze základních škol první městské části se mohou na zpříjemnění školní docházky a adaptaci v prvních školních dnech v podobě pestrobarevných balónků těšit po celý tento týden. Poté přijde na řadu klasická volební kampaň – jejím základem bude těsný kontakt s voliči a důkladné vysvětlování programových priorit TOP 09 Praha 1.

„Topka“ v Praze 1 předkládá veřejnosti ucelený balíček řešení problematiky každodenního života v centru evropské metropole. V mnohém navazuje na již vykonané – lídr TOP 09 Praha 1 a starosta Oldřich Lomecký hodnotí ve stručnosti uplynulá čtyři léta takto:

„Naše základní školy patří v Praze k nejprestižnějším. Praha 1 nemá na rozdíl od mnoha jiných městských částí problémy při zajišťování kvalitního výukového zázemí pro nové prvňáky. Totéž platí pro mateřské školy. Oblast školství je bez přehánění jednou z klíčových priorit. Když někdo trvale bydlí v Praze 1 a založí si zde rodinu, je samozřejmé, že na jeho děti čeká prvotřídní předškolní a školní servis. Podobně nadstandardní je také péče o seniory – hybatel dění v této oblasti, Středisko sociálních služeb Prahy 1, má všestrannou podporu radnice,“ uvedl.

„V oblasti zdravotnictví jsme jedinou městskou částí, která je zřizovatelem vlastní nemocnice. Naše nemocnice Na Františku díky každoroční štědré finanční podpoře z rozpočtu Městské části Praha 1 zajišťuje pro naše obyvatele kvalitní zdravotní péči. V oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku, kde nás nejvíce tlačí bota, se snažíme finanční i bytovou podporou městské a státní policie dosáhnout zvýšení počtu strážníků a policistů v ulicích,“ pokračoval.

„Během uplynulých čtyř let se uskutečnila celá řada významných investic: rekonstrukce Střeleckého ostrova, dokončení domu s pečovatelskou službou v Benediktské ulici, zřízení nové služebny pro městskou policii v Lodecké. Pokračovaly zavedené projekty: opravy bytového fondu, rekonstrukce ulic (například v Petrské čtvrti), každoroční investice do chodníkového programu apod. Jsme si vědomi toho, že některé projekty nedospěly do původně plánované fáze – u nich však probíhá poměrně zdlouhavá etapa projektové přípravy,“ sdělil Lomecký.

„Bylo uzavřeno 40 heren a zbyla pouze kasina pro turistickou a bohatší klientelu, která do Prahy 1 přinášejí peníze, z nichž lze financovat kulturní a sportovní aktivity. Dříve problémová Praha 1 se za čtyři roky našeho působení stala jednou z nejstabilnějších městských částí v Praze,“dodal.

S jednotlivými programovými prioritami, jimiž chce TOP 09 Praha 1 oslovit voliče a navázat tak na svůj program z končícího volebního období, se voliči mohou seznamovat nejen v kontaktní kampani v ulicích, ale postupně také na webu www.prazskajednicka.cz.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru