Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
TOP 09 rozhodla o jménech, která umístí na kandidátku SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva
Lídrem TOP 09 bude v podzimních volbách Jiří Pospíšil. Foto: Jan Puci

TOP 09 rozhodla o jménech, která umístí na kandidátku SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva

Lídrem TOP 09 v podzimních volbách do pražského zastupitelstva bude současný zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil. Rozhodl o tom včera večer krajský výbor strany, sdělil manažer strany Lukáš Svěchota. TOP 09 kandiduje v předvolební koalici SPOLU, kterou tvoří s s ODS a KDU-ČSL. Lídrem koalice a kandidátem na primátora se také včera stal Bohuslav Svoboda.  

Na prvních 32 místech kandidátky SPOLU bude mít podle dřívějších dohod ODS 18 míst včetně lídra, TOP 09 pak 11 pozic a lidovci tři místa. Prvním v pořadí za TOP 09 bude Jiří Pospíšil, druhý místostarosta Prahy 4 a ukrajinista Michal Hroza, který v minulosti pracoval v Ústavu pro studium totalitních režimů. 

Třetí místo obsadí současný pražský radní pro správu městského majetku Jan Chabr. Na dalším místě kandidátky je starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, který už dřív oznámil, že se nebude znovu ucházet o tuto funkci, protože si z osobních důvodů nemůže dovolit zastávat další čtyři roky politickou funkci na plný úvazek.

První pětici uzavírá amerikanista, politolog a vysokoškolský pedagog Jakub Lepš, který je aktuálně místostarostou Prahy 11. Další místa na zatím nezveřejněné kandidátce SPOLU Tomáš Pek, Tomáš Slabihoudek, Nadežda Priečinská, Marek Doležal, Albert Kubišta a Petr Praus. 

„Na naší kandidátce najdete zkušené komunální politiky a starosty. Komunální politika totiž není o vzletných slovech, ale o schopnostech řešit každodenní problémy spoluobčanů. To je to, co voliči oceňují a proč komunální politiky volí. TOP 09 má řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádí skvělou práci, a já jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ řekl předseda TOP 09 Praha Jiří Pospíšil.

Anketa

Už víte, komu dáte hlas v podzimních komunálních volbách?

70.2%
(70.2%)
10.7%
(10.7%)
19.2%
(19.2%)
Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako třetí Praha Sobě a čtvrté Spojené síly. ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má většinu 39 mandátů.


Autor: Jan Puci

Piráty v Praze 6 povede do voleb advokát Ondřej Vykoukal

12. června 2022 v 18:03

Piráti z Prahy 6 ve čtvrtek otevřeli kampaň do komunálních voleb a také do Senátu. Představili svoje priority pod heslem 6 + 1 pro Šestku a také své přední kandidátky a kandidátky na radnici. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. 

Koalici ČSSD a hnutí Budoucnost povede ve volbách v Praze 3 exministr Petříček

6. června 2022 ve 23:11

Nově vzniklá koalice ČSSD a hnutí Budoucnost s názvem „Praha 3 pro všechny” dnes zahájila na žižkovském nákladovém nádraží volební kampaň. Hlavním cílem koalice je pomoci obyvatelům městské části s dopady ekonomické krize a růstem cen a životních nákladů, ale také bránit Žižkov, Jarov a Vinohrady...

Další články
Nahoru