Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
TOP 09 rozhodla o jménech, která umístí na kandidátku SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva
Lídrem TOP 09 bude v podzimních volbách Jiří Pospíšil. Foto: Jan Puci

TOP 09 rozhodla o jménech, která umístí na kandidátku SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva

Lídrem TOP 09 v podzimních volbách do pražského zastupitelstva bude současný zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil. Rozhodl o tom včera večer krajský výbor strany, sdělil manažer strany Lukáš Svěchota. TOP 09 kandiduje v předvolební koalici SPOLU, kterou tvoří s s ODS a KDU-ČSL. Lídrem koalice a kandidátem na primátora se také včera stal Bohuslav Svoboda.  

Na prvních 32 místech kandidátky SPOLU bude mít podle dřívějších dohod ODS 18 míst včetně lídra, TOP 09 pak 11 pozic a lidovci tři místa. Prvním v pořadí za TOP 09 bude Jiří Pospíšil, druhý místostarosta Prahy 4 a ukrajinista Michal Hroza, který v minulosti pracoval v Ústavu pro studium totalitních režimů. 

Třetí místo obsadí současný pražský radní pro správu městského majetku Jan Chabr. Na dalším místě kandidátky je starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, který už dřív oznámil, že se nebude znovu ucházet o tuto funkci, protože si z osobních důvodů nemůže dovolit zastávat další čtyři roky politickou funkci na plný úvazek.

První pětici uzavírá amerikanista, politolog a vysokoškolský pedagog Jakub Lepš, který je aktuálně místostarostou Prahy 11. Další místa na zatím nezveřejněné kandidátce SPOLU Tomáš Pek, Tomáš Slabihoudek, Nadežda Priečinská, Marek Doležal, Albert Kubišta a Petr Praus. 

„Na naší kandidátce najdete zkušené komunální politiky a starosty. Komunální politika totiž není o vzletných slovech, ale o schopnostech řešit každodenní problémy spoluobčanů. To je to, co voliči oceňují a proč komunální politiky volí. TOP 09 má řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádí skvělou práci, a já jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ řekl předseda TOP 09 Praha Jiří Pospíšil.

Anketa

Už víte, komu dáte hlas v podzimních komunálních volbách?

70%
(70%)
10.7%
(10.7%)
19.3%
(19.3%)
Komunální volby v roce 2018 v Praze vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako třetí Praha Sobě a čtvrté Spojené síly. ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil má většinu 39 mandátů.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru