Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
TOP 09 Praha 5 připravila unikátní vzpomínku na Václava Havla
Vzpomínku na Václava Havla připravila TOP 09 Praha 5. Foto: archiv

TOP 09 Praha 5 připravila unikátní vzpomínku na Václava Havla

Promítání dosud nezveřejněných záběrů z časosběrného dokumentu o posledních letech života Václava Havla a jazzový koncert. Tak vypadala ojedinělá vzpomínka na prvního polistopadového prezidenta, kterou pořádala TOP 09 na Praze 5. Setkání se konalo symbolicky na Den české státnosti a pár dní před nedožitými 82. narozeninami Václava Havla.

„Odkazem Václava Havla je podle mě především odpovědnost politika k občanům, jejichž zájmy hájí. Když se rozhoduji, co v Praze 5 postavíme nebo uděláme, vždycky se řídím potřebami obyvatel naší městské části. I proto je za námi vidět kus práce, který jsme pro občany udělali,“ uvedl Pavel Richter, starosta Prahy 5 a lídr kandidátky ve volbách do zastupitelstva.

Na vzpomínkovém setkání měli lidé ojedinělou možnost vidět dosud nepublikované záběry z připravovaného dokumentu režiséra Petra Jančárka. Jeho snímek zachycuje poslední tři roky Václava Havla.

„Umíme zajistit, aby byl život na Pětce pro naše občany bohatší. Třeba i co se týče kulturních akcí. Jsem proto moc ráda, že měli obyvatelé Prahy  5, kteří na akci TOP 09 zavítali, možnost vidět části dokumentu, které ještě nikdo neviděl a užít si tak nevšední kulturní zážitek,“ říká zastupitelka Prahy 5 a dvojka kandidátky TOP 09 Naděžda Priečinská.

TOP 09 na Praze 5 stojí dlouhodobě za hodnotami Václava Havla. „Havel přivedl naši zemi mezi vyspělé státy Evropy. Nechtěl, aby se zapomínalo, jak vypadal náš život a země, když jsme patřili na východ. Proto jsme v srpnu nechali na náměstí Kinských trvale umístit torzo tanku umělce Davida Černého. Je to trvalá připomínka srpna 1968. Tehdy nešlo o ‚bratrskou pomoc', ale o zákeřný útok, při kterém umírali lidé po celé zemi,“ uvedl starosta Pavel Richter (TOP 09).

Akci podpořil také Karel Schwarzenberg, čestný předseda TOP 09 a bývalý kancléř prezidenta Václava Havla. „Bůh byl k Václavu Havlovi milosrdný, když si ho vzal k sobě. Kdyby viděl, co se dnes děje, bylo by mu velmi smutno,“ říká Karel Schwarzenberg ve videopozdravu, který bude uveřejněn na Facebooku TOP 09 Praha 5 v předvečer nedožitých Havlových narozenin 4. října.

 

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru