dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Topka považuje projekt opravy radnice Prahy 10 za předražený. Jste pokrytci, reagoval starosta
Radnice Prahy 10 Ve Vršovicích. Foto: archiv

Topka považuje projekt opravy radnice Prahy 10 za předražený. Jste pokrytci, reagoval starosta

TOP 09 považuje záměr na opravu radnice Prahy 10 za předražený. Rekonstrukce současné budovy by podle studie úřadu měla stát 888 milionů korun. Opoziční posudek uvádí, že projekt je předražen více jak o 100 %, sděluje v tiskové zprávě zastupitel Radek Lojda (TOP 09). Opozici se nelíbí ani návrhy na koupi nové budovy nebo výstavbu nového objektu.

Podle vedení Prahy 10 je současná budova Vlasta ve špatném technickém stavu. Radnice proto zvažuje, že buď opraví současné sídlo, postaví nový objekt na pozemcích městské části u metra Strašnická, nebo vypíše veřejnou soutěž na zakoupení existující budovy nebo pozemku vhodného pro fungování radnice. Poradní komise by dnes měla vybrat jednu z variant. Konečné slovo bude mít zastupitelstvo městské části, které by se mělo sejít 10. února.

Ke kritice opoziční „topky“ se dnes vyjádřil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.). „Jsem v šoku, že TOP 09 v Praze 10 povýšila klientelismus a pokrytectví v Praze 10 na dosud celopražsky nevídanou úroveň. V tiskové zprávě dnes účelově obvinila radnici Prahy 10 z toho, že si nechala zpracovat předražený posudek na variantu rekonstrukce svého sídla. To vše v rámci hledání nejlevnější varianty pro budoucnost budovy právě naší radnice. Na tom by nebylo samo od sebe zas tak nic divného – opozice je tu přeci od upozorňování na nešvary a faktické napadání svých politických protivníkům,“ uvedl Zoufalík.

Zoufalík: TOP 09 prosazuje politicko-ekonomické zájmy

„Zásadní problémem je ale fakt, že tuto, k radnici velmi kritickou studii, TOP 09 dodal pražský developer K. Rachidi, který má v Praze 10 výrazné obchodní zájmy a dlouhodobě tak je ve střetu zájmu. O to více mě již v minulosti překvapovalo, že zástupci TOP 09 v jeho prospěch několikrát intervenovali. Potvrzení těchto klientelistických vazeb bylo jednání 9. prosince loňského roku, iniciované paní zastupitelkou Hájkovou z TOP 09, nyní nejhlasitější kritičkou postupu radnice ve věci svého sídla,“ pokračoval.

„Je jasné, že TOP 09 v Praze 10 nejde o to řešit naléhavý problém – zastaralé a nevyhovující sídlo radnice – ale pouze nepokrytě prosazovat své politicko-ekonomické zájmy bez ohledu na občany, úředníky a konstruktivní řešení existujícího vážného problému. „Svým útokem zahájila předčasnou volební kampaň a zároveň nám ukázala, jakým způsobem by v Praze 10 chtěla vládnout – nepokrytým spojováním se s developery,“ dodal starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru