dnes
Středa - zatazeno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
TOP 09 opět navrhuje mimořádné jednání zastupitelstva. Kvůli Pražskému okruhu
Předseda klubu pražských zastupitelů TOP 09 Václav Novotný. Foto: archiv

TOP 09 opět navrhuje mimořádné jednání zastupitelstva. Kvůli Pražskému okruhu

Pražský okruh a s ním související problémy v dopravě hlavního města mají být tématem mimořádného jednání zastupitelstva Prahy. To se opět rozhodli iniciovat zastupitelé TOP 09 ve spolupráci s kluby ODS a Nezávislí.

„Nejen, že současná pražská koalice ve jménu vlastního přežití již měsíce odkládá rozhodnutí o vnitřním okruhu. Spory v radě zásadně komplikují i práce na okruhu vnějším,“ zdůvodňuje potřebu jednání předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

Opoziční kluby vyvolaly mimořádné jednání zastupitelů už minulý týden. Předložily na něm návrh veřejné zakázky na dostavbu městského a pražského okruhu, který Rada hlavního města Prahy v září sama schválila, ale nedokázala s ním předstoupit před zastupitelstvo.

„Je paradox, že jako opozice jsme předložili materiál schválený vedením města. A ještě větším paradoxem bylo, že koaliční většina zastupitelstva o něm odmítla jednat,“ připomíná místopředseda pražské TOP 09 a bývalý náměstek primátora pro infrastrukturu Jiří Nouza.

„Doprava nejlépe ukazuje, do jak hlubokého rozvratu současné vedení Prahu dostalo,“ říká Václav Novotný a uvádí příklady svého tvrzení: „Jednotlivé městské části si bez ohledu na celek pražské dopravy svévolně umísťují dopravní značky, které brání občanům sousedních městských částí ve vjezdu, a zvyšují tím celkový chaos.“

Narazil tím na případ, kdy nová značka znemožnila v době ranní špičky průjezd Trojou, což způsobilo velká kolaps. O případu jsme informovali zde: Zákaz vjezdu do ulice K Bohnicím způsobil kolaps, Praha 7 omezení zrušila

„Členové pražské rady občanům naslibovali dopravu na letiště i vlakem, i metrem, i tramvají, ale při stávce taxikářů se ukázalo, že na letiště se nedá dostat vůbec,“ sdělil Novotný.

Hlavní zodpovědnost za tuto situaci podle něj nese primátorka Adriana Krnáčová. Politička hnutí ANO podle Novotného uhýbá před problémy, a městská rada je politicky rozvrácená, takže není schopna přijímat už vůbec žádná rozhodnutí.

„Neschopnost pražské koalice řešit problémy dopadá na Pražany stále více. My nabízíme opoziční hlasy ve prospěch smysluplných řešení,“ dodává předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

Kdy se bude mimořádné zastupitelstvo konat, zatím není jasné. V říjnu se němelo konat žádné jednání, protože bylo kvůli volbám přesunuto na listopad. V jedenáctém měsící roku se mají tedy uskutečnit dvě plánovaná zastupitelstva.

Žádost TOP 09 na magistrát dorazila dnes, primátorka Adriana Krnáčová (ANO) má ze zákona povinnost jednání svolat do 15 dní, tedy ještě před volbami. takže se nakonec zastupitelé v říjnu sejdou. 


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Zastupitelstvo Prahy 10 bude zasedat častěji, než v předchozím volebním období

18. prosince 2018 ve 21:17

V minulém volebním období se zastupitelstvo Prahy 10 scházelo jen párkrát do roka. Tuto praxi se nová koalice rozhodla změnit a v příštím roce se bude scházet (kromě července a srpna) každý měsíc.

Další články
Nahoru