Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Komentáře

TOP 09 je náš přirozený a dlouholetý koaliční partner, říká lídr Koalice pro Prahu 3 Bellu

Vzhledem k okolnostem kolem vyjednávání povolební koalice a v důsledku mediálních výstupů dalších stran od vás dostávám poměrně často dotazy, které směřují k tomu, jaká bude budoucnost Prahy 3 a zda budu i nadále starostou. Opravdu velice děkuji za tu obrovskou podporu, kterou mně i celé naší koalici stále vyjadřujete.

Nyní ale k samotnému povolebnímu vyjednávání. Přes 40 % voličů si podle volebních výsledků v Praze 3 přálo středopravou dvojkoalici našich uskupení tak, jak jsme šli do voleb. Tedy ODS, KDU-ČSL, SVOBODNÍ spolu s TOP 09 a STAN. A proto i v našich řadách po vyhlášení výsledků voleb byla patrná spokojenost, jelikož TOPka je náš přirozený a dlouholetý koaliční partner, s kterým i v současnosti společně řídíme radnici.

To, že TOP 09 v čele s lídrem Jiřím Ptáčkem začala vyjednávat s Piráty a Zelenými nás pochopitelně zklamalo. Podle názoru našich voličů i nás je zcela zřejmé, že programově jsme si s touto stranou nejblíže a že tedy dává smysl navázat na současnou koaliční spolupráci.

Tato záležitost mě samozřejmě mrzí. Teď je však na TOP 09, aby výběr koaličních partnerů svým voličům vysvětlila. Pro nás se v důsledku výše popsaného jednání TOPky v tuto chvíli otevřela další možnosti, a proto hledáme jiné partnery pro koaliční spolupráci.

Tato jednání právě probíhají. Našim cílem je vytvořit radu, která bude zárukou toho, že se z Prahy 3 stane adresa budoucnosti tak, jak jsme dali slovo v předvolební kampani. Na tom se nic nemění a já osobně i další členové Koalice pro Prahu 3 pro to uděláme maximum.

Facebookový příspěvek starosty Prahy 3 a lídra Koalice pro Prahu 3 Alexandera Bellu

Články uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce


Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru