Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
TOP 09 a STAN budou v komunálních volbách v Praze 11 kandidovat společně
Podpis memoranda o předvolební spolupráci. Foto: TOP 09

TOP 09 a STAN budou v komunálních volbách v Praze 11 kandidovat společně

Stejně jako v komunálních volbách před čtyřmi lety budou na Praze 11 strana TOP 09 a hnutí STAN kandidovat společně. V probíhajícím volebním období tvoří v zastupitelstvu jeden politický klub a jsou součástí vládnoucí koalice.  O včerejším podpisu memoranda o společném podpisu informoval předseda TOP 09 v Praze 11 a místostarosta městské části pro oblast životního prostředí Jakub Lepš.

„V roce 2018 jsme šli do komunálních voleb jako koalice. Po volbách jsme vytvořili společný zastupitelský klub TOP 09 – STAN, který během celého volebního období funguje zcela spolehlivě a – na rozdíl od všech ostatních politických klubů v Zastupitelstvu Prahy 11 – bez jakýchkoliv personálních změn nebo vnitřních rozporů,“ uvedl Lepš.

V nejbližších týdnech a měsících podle něj bude představena kompletní kandidátní listina pro zářijové volby a volební program, který bude klást důraz zejména na nutnost dalšího rozvoje Prahy 11.

„Mezi naše priority patří zkvalitnění a regenerace veřejného prostoru, zdravé životní prostředí a široká nabídka veřejných služeb. Našim cílem je, aby Praha 11 byla bezpečným a živým městem, které svým obyvatelům všech věkových kategorií poskytuje kvalitní bydlení, dostupné sociální a zdravotní služby, pracovní příležitosti, kvalitní vzdělávání i možnosti pro trávení volného času a sportování,“ dodal Lepš.


Autor: puc

Piráty v Praze 6 povede do voleb advokát Ondřej Vykoukal

12. června 2022 v 18:03

Piráti z Prahy 6 ve čtvrtek otevřeli kampaň do komunálních voleb a také do Senátu. Představili svoje priority pod heslem 6 + 1 pro Šestku a také své přední kandidátky a kandidátky na radnici. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. 

Koalici ČSSD a hnutí Budoucnost povede ve volbách v Praze 3 exministr Petříček

6. června 2022 ve 23:11

Nově vzniklá koalice ČSSD a hnutí Budoucnost s názvem „Praha 3 pro všechny” dnes zahájila na žižkovském nákladovém nádraží volební kampaň. Hlavním cílem koalice je pomoci obyvatelům městské části s dopady ekonomické krize a růstem cen a životních nákladů, ale také bránit Žižkov, Jarov a Vinohrady...

Další články
Nahoru