dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
TOP 09 a ČSSD daly zelenou výstavbě polyfunkčního centra. Přes nesouhlas místních
Zeleň v okolí stanice metra Roztyly. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

TOP 09 a ČSSD daly zelenou výstavbě polyfunkčního centra. Přes nesouhlas místních

Na Velkých Roztylech se asi bude stavět. Pražské zastupitelstvo, hlasy zastupitelů TOP 09 a ČSSD, schválilo výstavbu administrativního a polyfunkčního objektu na Velkých Roztylech. Přes nesouhlas opozice i místních občanů.

„Změna navrhuje výstavbu administrativního polyfunkčního objektu na úkor vysoce cenných ploch veřejné infrastruktury určené pro řešení aktuálních, ale i dlouhodobých potřeb města, především jeho centrální části, respektive ploch a zařízení hromadné dopravy osob, parkoviště P+R a podobně,“ uvedla Zuzana Malá z občanského sdružení Ochrana Roztyl.

Na části pozemků, které jsou zahrnuty do změny, je autobusové nádraží a jsou tam i zastávky autobusů u stanice metra Roztyly. „Přijetím změny by došlo k mohutné zástavbě kancelářskými budovami v těsné blízkosti Michelského lesa, který má neocenitelnou rekreační funkci,“ upozorňovala.

Vedení Prahy změnilo názor, upozorňovala opozice

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS) upozornil na to, že pražská rada změnila názor, protože původně – v roce 2012 – byla, stejně jako zastupitelstvo, pro neschválení změny. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) se bránil tím, že posléze ale už byla všechna stanoviska souhlasná, včetně stanoviska VURM. K Svobodovi se připojili i další opoziční zastupitelé.

Kupříkladu starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.) uvedl, že si neumí představit, jak by byl ohodnocen, kdyby podobným způsobem připravil materiál ke schválení v desáté městské části, kde je v opozici nesmlouvavá TOP 09. Zastupitelé ale opoziční návrhy na neschválení předlohy odmítli a hlasy TOP 09 a ČSSD dali výstavbě na Velkých Roztylech zelenou.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru