dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Tome, s médii to musíš umět.  Radil Nečasovi, teď má Joch od Prahy smlouvu na pomoc Hudečkovi
Haló, nějaká rada by nebyla? Foto: Gabriela Činková / archiv MHMP

Tome, s médii to musíš umět. Radil Nečasovi, teď má Joch od Prahy smlouvu na pomoc Hudečkovi

Pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) bude pokračovat ve spolupráci s publicistou a bývalým poradcem někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) Romanem Jochem. Uzavřeli spolu smlouvu.

Pane primátore, mohu vám poradit?

V současné době pro pražského primátora Tomáše Hudečka pracují na plný úvazek jako poradkyně v rámci odboru kanceláře primátora čtyři zaměstnankyně. Náplní jejich práce je dle oficiálního prohlášení magistrátu „koordinace a zpracovávání komplexních politických, ekonomických, právních nebo jiných analýz pro potřeby primátora, včetně zajišťování zpracovávání podkladů pro jeho politická jednání a vystoupení. Dále mají na zodpovědnost koordinaci tvorby a posuzování návrhů programů rozvoje a koncepcí vývoje v oblasti územního plánu, bezpečnosti a vnějších vztahů. Spolupracují rovněž s výbory Zastupitelstva HMP a dalšími orgány ZHMP. Dle příkazu nadřízeného pak nadto plní další úkoly související s praktickým fungováním kanceláře.“

Hudečkovi bude Joch radit v mediální oblasti. Původně spolu navázali spolupráci už v době, kdy Joch dostal od Nečase vyhazov kvůli ostré kritice prezidenta Václava Klause. Bývalý Nečasův poradce pro oblast lidských práv a zahraniční politiky se v roce 2012 na svém internetovém blogu vyjádřil k útoku, při kterém šestadvacetiletý muž vystřelil na Klause z airsoftové pistole.

Joch vyslovil nesouhlas s názorem, že útok v Chrastavě na Liberecku byl atentát. Naznačil, že Klaus se po incidentu choval zbaběle. Tehdejší premiér se vzápětí od Jochova vyjádření distancoval a ukončil s ním spolupráci.

Vzápětí s ním uzavřel smlouvu Hudeček, který tehdy působil jako první náměstek pražského primátora. ČTK tehdy sdělil, že si Jocha váží a s většinou jeho názorů se ztotožňuje. Nová smlouva, kterou Praha s Jochem uzavře, bude na šest měsíců za maximálně 140 000 korun bez DPH.

Její znění schválila rada města. Joch bude politikům radit ohledně mediální strategie a bude mimo jiné připravovat veřejné projevy a vystoupení. Joch je považován za konzervativce. Už jeho jmenování do pozice poradce premiéra pro oblast lidských práv vzbudilo řadu nesouhlasných reakcí, několik občanských sdružení uspořádalo i demonstraci, Jochovo jmenování do funkce jeho odpůrci označovali za „výsměch vládní moci občanské společnosti a neziskovému sektoru“.


Další články
Nahoru