dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Tomáš Baťa otevře v centru Prahy svou kancelář
Muzeum Grévin sídlí v Celetné ulici 15. Foto: archiv

Tomáš Baťa otevře v centru Prahy svou kancelář

Tomáš Baťa bývá ve světě považován za jednoho z největších Čechů, přesto o něm česká veřejnost ví málo. Letos si navíc připomínáme 140. výročí od jeho narození. A tak Nadace Tomáše Bati tento rok uspořádala road show, jejímž vyvrcholením bude unikátní expozice v pražském Muzeu Grévin. Již od 1. srpna zde budou návštěvníci moci navštívit pověstnou Baťovu kancelář.

Tomáš Baťa – nenápadný svým původem, avšak výjimečný svou ctižádostí a vírou. Člověk, který věřil, že díky své službě zákazníkovi dokáže obout celý svět. Obyčejný kluk z chudé rodiny, jenž chtěl žít svůj americký sen na Moravě. Svůj sen nakonec nežil sám. Žili jej s ním tisíce dalších, které přesvědčil, že je možné od života žádat víc. Sen Tomáše Bati nás nepřestává fascinovat ani v současnosti a mnozí hledají cesty, jak jej dosáhnout.

„Když je těžké přimět lidi přijet do Zlína, přijede Baťa za nimi. Za tímto účelem vznikl projekt Baťa Road Show.  Mrzí nás, že současní lidé ani nemají mnoho možností, jak se s odkazem Bati potkat. Když se jim to ale podaří, jsou nadšení a chtějí se dozvědět více. Baťa už pak pro ně není jen kus historie, ale stává se tak nějak ´jejich´ a začínají se jím inspirovat. Hledali jsme tedy cestu, jak jim ukázat celou šíři aktivit a nadčasovost, která je pro něj typická. Nápad vytvořit jeho mobilní kancelář mne nadchnul. Byla místem, kde vznikala jeho podnikatelská a životní filosofie a mnoho význačných podnětů pro rozvoj nejen firmy,“ uvedl ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

grevin-voskovy-bata

Tomáš Baťa v muzeu voskových figurín Grévin.

Kancelář Tomáše Bati byla poprvé představena při prvomájových oslavách ve vile Tomáše Bati ve Zlíně. Následně navštívila velká a baťovská města v Česku i na Slovensku, putovala tři měsíce a od podzimu bude mít své místo v muzeu voskových figurín Grévin v Praze, kde je možné vidět právě i voskovou sochu Tomáše Bati.

Kancelář nabídne doprovodný program pro děti i dospělé. Děti si budou moci vyzkoušet repliky dobových her jako například „baťovské“ člověče nezlob se, či výrobu „skutečné boty“. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace z osobního i profesního života Tomáše Bati a budou si moci prohlédnout například dobové reklamní kampaně společnosti Baťa. Po celou dobu road show je vyhlášena soutěž o nejzajímavější fotografii z kanceláře Tomáše Bati.

V Muzeu Grévin se již naplno rozbíhají přípravy a staví se pověstná Baťova kancelář, která přivítá i svého majitele v podobě voskové sochy. S osobností Tomáše Bati se tam budou moci návštěvníci potkat a seznámit od 1. srpna do 31. října.

Ústřední motem chystané čtvrt roku trvající výstavy se stalo známé Baťovo heslo „Dnes, ne zítra.“. „Jsme velmi rádi, že můžeme tuto interaktivní výstavu u nás v muzeu přivítat. Dokazuje, že naše muzeum žije, že se zde stále něco děje a že i návštěvníkům, kteří se k nám vracejí, umíme vždy nabídnout něco nového. Součástí budou i zajímavé přednášky o známých i neznámých faktech ze ze života Tomáše Bati. Stačí sledovat naše webové stránky nebo náš Facebook," uvedla Daniela Pedret, marketingová ředitelka muzea Grévin.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru