Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Tomáš Bárta se prosadil v polské Solidarnosci, v kategorii ELITE dojel desátý
Tomáš Bárta. Foto: Topforex ATT Investments

Od středy se závodníci Topforex ATT Investments účastnili pětietapového závodu Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques. V 32. ročníku se blýskl Tomáš Bárta, který obsadil skvělé 10. místo v kategorii ELITE a v kategorii U23 bral dokonce bronz. Tým Topforex ATT Investments se umístil v konkurenci 26 týmů sedmý.

Pro závod nejnižší kategorie UCI (2.2) byla nominována šestice Jiří Petruš, Petr Klabouch, Petr Fiala, Matúš Štoček, Tomáš Jakoubek a Tomáš Bárta. Většina etap byla sprinterského charakteru, odlišovala se pouze čtvrtá, dlouhá 213 kilometrů během nichž cyklisté nastoupali 1800 metrů.

Tomáš Bárta potvrzoval svou konzistentní formu celý závod, když v každé etapě dokázal dojet mezi nejlepšími deseti. Výjimkou byla náročná čtvrtá etapa, kdy do cíle dorazil na 16. místě.

Tomášovi vynesla umístění třetí místo v jeho věkové kategorii U23, v nejlepší dvacítce ho pak doplnili týmoví kolegové Matúš Štoček (12.místo) a Petr Klabouch (20.místo).

Kromě chyby ve čtvrté etapě, ve které si mladí cyklisté nechali ujet pětičlennou skupinu a bohužel jim tak unikla šance bojovat o umístění na podiu, vyšel náročný závod závodníkům Topforex ATT Investments i týmově, když se v celkovém hodnocení umístili na skvělém sedmém místě se ztrátou 2:46 na vítěze. Potvrdila se tak opět velká devíza české cyklistické stáje, kterou je týmové pojetí závodů, ze kterých pak těží i jednotlivci.

Závody nabitý červen bude pro tým Topforex ATT Investments pokračovat Sibiu Cycling Tour v Rumunsku. V Čechách budou nadějní cyklisté k vidění až v polovině července, kdy se účastní závodů Českého poháru.

Autor: red

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Na stadionu Bronzová se bruslí i v lednu

6. ledna 2023 v 07:36

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájil provoz v listopadu loňského roku. Bruslit se bude i v lednu.

innogy WINTER RUN 2023: První dva termíny letošního ročníku budou přesunuty

5. ledna 2023 ve 12:25

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Z důvodu teplého počasí a špatných sněhových podmínek se 6.-7. ledna se odkládají akce na Dolní Moravě a 13.-14. ledna na Lipně.

Hledání nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022 pokračuje i v lednu

2. ledna 2023 v 09:57

Sportovci Prahy 4 si zaslouží za své výjimečné výkony získat ocenění a jejich úspěchy ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022.

innogy WINTER RUN 2023 bude ve znamení tučňáků

27. prosince 2022 v 16:35

Začátek roku tradičně patří seriálu innogy Winter Run. Na výběr jsou tradičně tratě na čtyři nebo osm kilometrů a díky závodům můžete poznat česká města. Seriál začíná 7. ledna v Hradci Králové, pokračuje v Brně a dále zamíří do Českých Budějovic, Ostravy, Olomouce a končí 18. února...