dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská kultura

Tomáš Bambušek zahájil Bystrou Dychťou výstavní činnost v Galerii Bubec

Po loňské rekonstrukci Studia, kterou občanská společnost Bubec úspěšně realizovala 1. fázi revitalizačního projektu VIZE 10 000 m2 kreativity v pražských Řeporyjích, zahájila letošní výstavní činnost soubornou prezentací malíře, herce a režiséra Tomáše Bambuška. Výstava s názvem Bystrá Dychťa potrvá do 20. dubna.

Galerie Bubec je samostatnou dramaturgickou skupinou Studia Bubec vedle rezidenčních programů – Baby Bubce  a Zahrady Bubce. Zároveň funguje jako komunikační prostor ve Studiu Bubec.

Studio Bubec je uměleckým prostorem v Praze-Řeporyjích, kde je umístěn depozitář, a ve kterém vznikají obří sochy Čestmíra Sušky. Tvoří zde umělci v samostatných ateliérech, zahraniční rezidenti se setkávají s domácími umělci i místní komunitou. Každoročně je zde organizován festival současného umění Art Safari formou víkendového open studios s výstavou vizuálního umění a doprovodným programem. Prostor bývalé skladové haly na ploše 1150 m2 byl po 15 let obýván umělci a v roce 2015 prošel celkovou rekonstrukcí v moderní ateliér.

Výstava Tomáše Bambuška dramaturgicky spadá do prezentace umělců tvořících v Bubci, vedle ní bude galerie představovat práce zahraničních rezidentů a speciální výstavní programy.

Tomáš Bambušek je režisér, herec a všestranně nadaný umělec. Z ateliéru, který sídlí na bubecké zahradě, čerpal inspiraci i pro svůj loňský cyklus pláten. Letos zde vystavuje výběr nejlepších krajin z letních i zimních plenérů, velkolepé mořské scenérie z italského natáčení, ale i výjevy z bezprostředního okolí Bubce.

O výstavě BYSTRÁ DYCHŤA v Galerii Bubec říká:
„Klidný výběr z olejáků (obejváků) nedávno vysmahlých. Na otázku Co je to prosim tě dychťa ty kluku ušatej?! Odpovídám: Substantivum od slovesa dychtit. Samozřejmě ženského rodu, neb se do tohoto rodu rád potápím. A pokud maluju, mám pocit, že jsem ženou. Koně? Nééé, sázím jabloně. Hm, tak to je nejmíň. Jo a čurám ve stoje.“

Galerie Bubec se nachází na ústřední ploše v centru studia, mezi stálou expozicí soch a ateliéry, je ústředním vstupním komunikačním prostorem studia. Její hlavní ideou je otevřenost – zve nové návštěvníky do studia a prostor, který propojuje, zároveň inspiruje. Návštěvník se po vstupu do studia rovnou ocitne v prostředí, kde může spočinout, nebo z něj přejít do expozice soch, kanceláří, dílen atd.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru