dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Tohle už je dost přes čáru: politická nenávist vyústila v útok na zastupitelku Prahy 10
Ilustrační foto: freeimages.com

Tohle už je dost přes čáru: politická nenávist vyústila v útok na zastupitelku Prahy 10

Zastupitelka Prahy 10 Hana Nováková (ČSSD) a její dcera byly minulý týden fyzicky napadeny. Její kolegové vidí za útokem politické motivy. Řekli to na dnešním zasedání zastupitelstva. 

Nováková, koaliční zastupitelka a manželka místostarosty Vladimíra Nováka, byla podle zastupitele Antonína Weinerta napadena, když se vracela domů. Do dnešního dne je nadále v pracovní neschopnosti „Za 16 let se na Praze 10 nic podobného nestalo," poznamenal starosta Bohumil Zoufalík (Nezávislí).

Část zastupitelů dala útok do souvislosti s napjatými vztahy mezi vládnoucí koalicí a občanskými sdruženími soustředěnými kolem Společně pro desítku, které jejich činnost opakovaně kritizují. Již v minulosti si například Zoufalík stěžoval, že dostává do schránky anonymní dopisy. 

Městská část Prahy 10 dnes vyjádřila svou podporu zastupitelce Haně Novákové (ČSSD) a její dceři, které byly minulý týden fyzicky napadeny, s vysokou pravděpodobností na základě politických motivů.

„Vedení městské části i zastupitelé napříč politickým spektrem jsou přesvědčeni, že vyvolávání politické nenávisti a teroru, namísto věcné diskuse a dialogu, nepatří do politické kultury ČR ani žádné jiné civilizované země. Fyzické útoky na ženy a děti považují za opovrženíhodné," informoval dnes média mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru