Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Tohle dělali kdysi mladí komsomolci, vysmál se politický matador kandidátovi Pirátů na ministra spravedlnosti
Jakub Michálek (vlevo), když ještě seděl v pražském zastupitelstvu. Foto: Karel Netolický

Tohle dělali kdysi mladí komsomolci, vysmál se politický matador kandidátovi Pirátů na ministra spravedlnosti

Možný kandidát Pirátů na ministra spravedlnosti Jakub Michálek, pokud se po volbách skutečně stane členem vlády, bude chtít zrychlit trestní řízení. Proč ho exposlanec Miroslav Kalousek nazval mladým komsomolcem?

Když na konci srpna Nejvyšší soud odmítl dovolání někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nečasové i ostatních obžalovaných, na rozhodnutí reagoval bývalý pražský zastupitel a současný poslanec za Piráty Jakub Michálek.

„Nejvyšší soud dnes potvrdil odsouzení Jany Nečasové. První rozhodnutí soudu bylo z roku 2014 a dovolání je vyřízeno až dnes v roce 2021! Sedm let! Pomalá spravedlnost rovná se žádná spravedlnost. Už brzy ukážu, jak práci soudů zrychlit! Při plném respektu k jejich nezávislosti,“ uvedl Michálek.

A právě předposlední věta jeho tweetu vybudila k reakci Miroslava Kalouska, který byl přes dvacet let poslancem, v Topolánkově vládě byl ministrem financí, stál u zrodu strany TOP 09.

„Už dlouho jsem neslyšel výhrůžku, která by mě takhle vyděsila. Kluk, který o skutečné práci soudů neví skoro nic, nám slibuje, že nám to už brzy ukáže, jak budou tikat. Takhle kdysi mladí komsomolci bourali právní stát. Jako by nestačilo, že už ho léta úspěšně bourá Babiš,“ uvedl Kalousek.

Michálek to nenechal bez povšimnutí. Ke Kalouskově tweetu napsal vysvětlení, jak to se zrychlením myslí. „Máme návrh, který jsme dvakrát konzultovali se Soudcovskou unií, několika předsedy soudů, pracoval na něm tým s datovou analytikou a lidé se zkušenostmi v justici. Já se rychlosti soudů věnuji pět let. Lidé mají právo dostat rozsudek včas. Vlasta Parkanová by mohla vyprávět,“ sdělil.

Narážel na kauzu spojenou s exministryní obrany. Protikorupční policie v roce 2012 dospěla k závěru, že Parkanová je podezřelá z nezákonného jednání v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA. Jen na okraj, tímto typem letounu odletěl prezident Miloš Zeman před pár dny na zahájení školního roku.

Ale zpět k Parkanové. Soud vrátil v roce 2016 obžalobu zpět státnímu zástupci k došetření. Nový soud začal v roce 2017, nakonec došlo až loni k zproštění obžaloby. Popotahování Parkanové u soudů tak trvalo řadu let.


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru