Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Tohle dělali kdysi mladí komsomolci, vysmál se politický matador kandidátovi Pirátů na ministra spravedlnosti
Jakub Michálek (vlevo), když ještě seděl v pražském zastupitelstvu. Foto: Karel Netolický

Tohle dělali kdysi mladí komsomolci, vysmál se politický matador kandidátovi Pirátů na ministra spravedlnosti

Možný kandidát Pirátů na ministra spravedlnosti Jakub Michálek, pokud se po volbách skutečně stane členem vlády, bude chtít zrychlit trestní řízení. Proč ho exposlanec Miroslav Kalousek nazval mladým komsomolcem?

Když na konci srpna Nejvyšší soud odmítl dovolání někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nečasové i ostatních obžalovaných, na rozhodnutí reagoval bývalý pražský zastupitel a současný poslanec za Piráty Jakub Michálek.

„Nejvyšší soud dnes potvrdil odsouzení Jany Nečasové. První rozhodnutí soudu bylo z roku 2014 a dovolání je vyřízeno až dnes v roce 2021! Sedm let! Pomalá spravedlnost rovná se žádná spravedlnost. Už brzy ukážu, jak práci soudů zrychlit! Při plném respektu k jejich nezávislosti,“ uvedl Michálek.

A právě předposlední věta jeho tweetu vybudila k reakci Miroslava Kalouska, který byl přes dvacet let poslancem, v Topolánkově vládě byl ministrem financí, stál u zrodu strany TOP 09.

„Už dlouho jsem neslyšel výhrůžku, která by mě takhle vyděsila. Kluk, který o skutečné práci soudů neví skoro nic, nám slibuje, že nám to už brzy ukáže, jak budou tikat. Takhle kdysi mladí komsomolci bourali právní stát. Jako by nestačilo, že už ho léta úspěšně bourá Babiš,“ uvedl Kalousek.

Michálek to nenechal bez povšimnutí. Ke Kalouskově tweetu napsal vysvětlení, jak to se zrychlením myslí. „Máme návrh, který jsme dvakrát konzultovali se Soudcovskou unií, několika předsedy soudů, pracoval na něm tým s datovou analytikou a lidé se zkušenostmi v justici. Já se rychlosti soudů věnuji pět let. Lidé mají právo dostat rozsudek včas. Vlasta Parkanová by mohla vyprávět,“ sdělil.

Narážel na kauzu spojenou s exministryní obrany. Protikorupční policie v roce 2012 dospěla k závěru, že Parkanová je podezřelá z nezákonného jednání v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA. Jen na okraj, tímto typem letounu odletěl prezident Miloš Zeman před pár dny na zahájení školního roku.

Ale zpět k Parkanové. Soud vrátil v roce 2016 obžalobu zpět státnímu zástupci k došetření. Nový soud začal v roce 2017, nakonec došlo až loni k zproštění obžaloby. Popotahování Parkanové u soudů tak trvalo řadu let.


Autor: Karel Netolický

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Další články
Nahoru