Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Kromě role místopředsedy bude Tobias Sonndorfer zastávat i funkci předsedy tzv. Executive Committee (výkonného výboru) společnosti. I nadále bude samozřejmě plnit své současné povinnosti, kam patří koordinace strategie a urychlení digitalizace VIG Re, obchodní odpovědnost za vnitro koncernové retrocese a odchozí programy zajištění společnosti.

tobias-sonndorfer

Tobias Sonndorfer

„Od příchodu do VIG Re Tobias jasně prokazuje vynikající vedoucí schopnosti. Rozšíření jeho odpovědnosti potvrzuje, že bude hrát klíčovou roli při dosahování strategických ambicí a posouvání VIG Re na další úroveň jako důvěryhodného a profesionálního partnera," uvedl Martin Hartmann, generální ředitel a předseda představenstva VIG Re.

Tobias Sonndorfer okomentoval tuto důvěru slovy: „Velice rád přebírám nové odpovědnosti a těším se na příležitosti, které přinesou. Také se těším na úzkou spolupráci v rámci našeho týmu, která povede ke podpoře inovací a zabezpečení toho, že VIG Re bude i nadále růst na tomto rozvíjejícím se a dynamickém trhu."

Tobias Sonndorfer, zkušený profesionál v oblasti zajištění, se může pochlubit více než 17 lety odborných znalostí v oblasti finančních služeb a zajišťovacího sektoru. Do VIG Re nastoupil 1. ledna 2023 jako člen představenstva a již 1. února 2024 byl jmenován místopředsedou. V této pozici má řadu odpovědností, zejména dohled nad koordinací strategie společnosti a vedení digitální transformace.

Před svým příchodem do VIG Re pracoval v Munich Re, kde zastával významnou pozici jako Client Management Executive a zodpovídal za regiony jako CEE, SEE, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko. Za dobu desetiletého působení v Munich Re zastával klíčové manažerské role pro oblasti tradičních i netradičních zajišťovacích řešení se silným mezinárodním zaměřením. Dříve působil jako konzultant u společnosti PWC v Německu. Pan Tobias Sonndorfer je absolventem OTH Regensburg v Německu a držitelem certifikátu CFA.

Autor: Alo

Hledáte práci? Praha 4 ji nabízí na radnici i ve školách a školkách

22. dubna 2024 v 10:42

Radnice hledá zaměstnance na úřad MČ Praha 4, tak i ve zřizovaných školách a mateřských školách.

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

21. dubna 2024 v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Další články
Nahoru