Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
To si zas hrajete zase na tu Ameriku? Žena hájila opilé výtržníky a urážela policisty
Zákrok proti opilým návštěvníkům bohnického obchodního centra. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

To si zas hrajete zase na tu Ameriku? Žena hájila opilé výtržníky a urážela policisty

Dva opilé muže, kteří poničili vybavení obchodu, zadrželi v Bohnicích první únorový den večer strážníci. Když svoji agresivitu zaměřili proti nim, skončili s pouty na rukou. Do zákroku se zapojil a strážníkům pomohl také kolemjdoucí policista v civilu. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Zákrok kritizovala kolemjdoucí, která ho doprovázela peprnými výrazy na účet zasahujících mužů.

Hlídka strážníků byla ve středu 1. února kolem dvacáté hodiny vyslána do Obchodního centra Krakov v Praze 8, kde měli dva muži vulgárně urážet obsluhu jednoho z obchodů. Před jejím příjezdem je ostraha objektu ale z obchodu vyvedla. Hlídku posléze oslovila ještě jiná prodavačka, která ukázala poničené zařízení dalšího obchodu.

„Obsluha kamer obchodního centra pak strážníky nasměrovala k místu, kde by se mohli výtržníci nacházet. Hlídka se rozdělila a po chvíli oba muže zadržela,“ popsala Seifertová.

Vzhledem k tomu, že došlo k poškození vybavení obchodu a nebylo na místě možné ihned vyčíslit škodu, strážníci přivolali na místo státní policii. Během čekání na její příjezd začali muži situaci zbytečně hrotit. „Mě to už nebaví, vraťte mi moje věci, chci jít pryč,“ řekl jeden. „Máte povinnost setrvat zde do příjezdu státní policie,“ opáčil mu strážník. Zadržení muži trvali na odchodu a začala strkanice.

Jeden se pokusil o útěk, druhý napadl člena hlídky. Napadenému strážníkovi pomohl kolemjdoucí policista. Oby výtržníci byli zpacifikováni a skončili v poutech na zemi. To se nelíbilo opodál stojící návštěvnici centra a začala zákrok komentovat.

„Nechte ho, přeháníte to. Vy v tý čepici. Policie se nedá věřit,“ řekla. Pacifikování výtržníků za pomoci hmatů a chvatů se jí nelíbilo a proto pokračovala v kritice: „Mladíku, proč mu klečíte na hrudníku? To si zase hrajete na tu Ameriku?“

Ležící mladík na ni reagoval: „Co, vole? To viděj z televize, vole a si myslej, jak jsou drsní. My jsme nic tady neudělali, jen jsme si šli akorát pro jídlo.“

„Já to vím, támhle jste seděli na lavičce. To jsem já, co jsem mu pomáhala,“ přitakala stojící žena. „A ještě ho svklíknou do naha, debilové, nasaďte mu ty kalhoty,“ rozčílila se, když viděla, že jeden ze zadržených mužů má vyhrnutou bundu.

U obou mužů ve věku 36 a 38 let byla provedena dechová zkouška s pozitivními hodnotami 1,05 a 2,47 promile. Případ si k dalšímu opatření převzali státní policisté.

„Šestatřicetiletý muž s téměř 2,5 promile byl následně převezen na záchytku. Škoda na majetku byla vyčíslena na 7,5 tisíce korun,“ dodala Seifertová.  


Autor: Karel Netolický

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Dnes v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru