Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
To si zas hrajete zase na tu Ameriku? Žena hájila opilé výtržníky a urážela policisty
Zákrok proti opilým návštěvníkům bohnického obchodního centra. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

To si zas hrajete zase na tu Ameriku? Žena hájila opilé výtržníky a urážela policisty

Dva opilé muže, kteří poničili vybavení obchodu, zadrželi v Bohnicích první únorový den večer strážníci. Když svoji agresivitu zaměřili proti nim, skončili s pouty na rukou. Do zákroku se zapojil a strážníkům pomohl také kolemjdoucí policista v civilu. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Zákrok kritizovala kolemjdoucí, která ho doprovázela peprnými výrazy na účet zasahujících mužů.

Hlídka strážníků byla ve středu 1. února kolem dvacáté hodiny vyslána do Obchodního centra Krakov v Praze 8, kde měli dva muži vulgárně urážet obsluhu jednoho z obchodů. Před jejím příjezdem je ostraha objektu ale z obchodu vyvedla. Hlídku posléze oslovila ještě jiná prodavačka, která ukázala poničené zařízení dalšího obchodu.

„Obsluha kamer obchodního centra pak strážníky nasměrovala k místu, kde by se mohli výtržníci nacházet. Hlídka se rozdělila a po chvíli oba muže zadržela,“ popsala Seifertová.

Vzhledem k tomu, že došlo k poškození vybavení obchodu a nebylo na místě možné ihned vyčíslit škodu, strážníci přivolali na místo státní policii. Během čekání na její příjezd začali muži situaci zbytečně hrotit. „Mě to už nebaví, vraťte mi moje věci, chci jít pryč,“ řekl jeden. „Máte povinnost setrvat zde do příjezdu státní policie,“ opáčil mu strážník. Zadržení muži trvali na odchodu a začala strkanice.

Jeden se pokusil o útěk, druhý napadl člena hlídky. Napadenému strážníkovi pomohl kolemjdoucí policista. Oby výtržníci byli zpacifikováni a skončili v poutech na zemi. To se nelíbilo opodál stojící návštěvnici centra a začala zákrok komentovat.

„Nechte ho, přeháníte to. Vy v tý čepici. Policie se nedá věřit,“ řekla. Pacifikování výtržníků za pomoci hmatů a chvatů se jí nelíbilo a proto pokračovala v kritice: „Mladíku, proč mu klečíte na hrudníku? To si zase hrajete na tu Ameriku?“

Ležící mladík na ni reagoval: „Co, vole? To viděj z televize, vole a si myslej, jak jsou drsní. My jsme nic tady neudělali, jen jsme si šli akorát pro jídlo.“

„Já to vím, támhle jste seděli na lavičce. To jsem já, co jsem mu pomáhala,“ přitakala stojící žena. „A ještě ho svklíknou do naha, debilové, nasaďte mu ty kalhoty,“ rozčílila se, když viděla, že jeden ze zadržených mužů má vyhrnutou bundu.

U obou mužů ve věku 36 a 38 let byla provedena dechová zkouška s pozitivními hodnotami 1,05 a 2,47 promile. Případ si k dalšímu opatření převzali státní policisté.

„Šestatřicetiletý muž s téměř 2,5 promile byl následně převezen na záchytku. Škoda na majetku byla vyčíslena na 7,5 tisíce korun,“ dodala Seifertová.  


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru