Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem
Senátorka Miroslava Němcová. Foto: ODS / se souhlasem M. Němcové

To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem

Senátorka Miroslava Němcová v aktuálním komentáři glosuje události posledních dní na domácí politické scéně, které se točí kolem vývoje po parlamentních volbách a okolností hospitalizace prezidenta Miloše Zemana.

„V sobotu 9. října Andrej Babiš prohrál sněmovní volby. Následujících pět dní jsme svědky mocenského boje, který má otřesný průběh. V neděli Andrej Babiš navštěvuje prezidenta v Lánech. Z návštěvy uteče zadním vchodem. Vzápětí odváží speciální supersanitka bezvládného prezidenta do Ústřední vojenské nemocnice. Hradní kancelář tvrdí, že šlo plánovaný převoz,“ vrací se k událostem předešlých dní Němcová.

ÚVN po té, co vzala hlavu státu do péče, novinářům sdělila, že Zeman je na oddělení ARO, k podrobnějšímu informování však nemá souhlas hlavy státu.

„Za dva dny si Andrej Babiš vzpomene, že si s prezidentem v Lánech pěkně popovídal a dostal od něj příslib opětovného jmenování premiérem. Interní informace vylučují, že by jakýkoli rozhovor byl možný,“ uvedla Němcová.

Servítky si nebere s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem: „Přechází od žalmů k informacím o jídelníčku prezidenta, toho času ležícího na JIP: meruňkové buchty a vinná klobása s bramborovou kaší.“ Několik lékařských autorit přitom v médiích zdůraznilo, že taková strava není vhodná pro pacienty na „jipce“. Složení jídelníčku však nelze nijak ověřit.

Němcová se pozastavila nad včerejší událostí, kdy hradní kancléř Vratislav Mynář vzal k prezidentovi na návštěvu předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, jak uvedla následně nemocnice, bylo to bez jejího vědomí.

Takové vzniknutí do pokoje vážně nemocného prezidenta a bez vědomí ošetřujícího lékaře bylo podle Němcové porušením všech možných předpisů.

„Prezident během jejich ,návštěvy´podepsal listinu o svolání ustavující schůze sněmovny. Svolal ji však na termín, kdy se sněmovna musí ze zákona sejít sama i bez prezidentova rozhodnutí. Zbytečná návštěva, zbytečný papír´,“ sdělila senátorka.

Pravost prezidentova podpisu na listině vzbuzuje pochybnosti, na sociálních sítích je zveřejněna žaloba v této věci, média dnes dopoledne oznámila, že Policie ČR začne prověřovat, zda někdo nezfalšoval Zemanův podpis.

Nemocnice se distancovala od výroků předsedy Sněmovny a prezidentova kancléře, které se týkají zdravotního stavu prezidenta a zahájila interní šetření neoprávněného vstupu Vondráčka na specializované nemocniční oddělení.

„To není scénář nějaké filmové komedie nebo spíše politického thrilleru. To je realita České republiky. Obludné lži, metody kriminálního prostředí, podezření ze zneužívání funkce, důvodné pochybnosti o příčetnosti prezidenta,“ dodala senátorka Miroslava Němcová. Proti zájmu státu podle ní jednají Miloš Zeman, Andrej Babiš, Vratislav Mynář i Radek Vondráček.


Autor: Karel Netolický

Starosta open v Café Záhorský

19. března 2023 ve 14:05

Ve čtvrtek 23. března se od 16 do 20 hodin sejde starosta Prahy 6 Jakub Stárek s občany v Café Záhorský. Akci „Starosta open – neformální setkání s Jakubem Stárkem“ pořádá Praha 6. Informovala o tam na sociálních sítích.

Praha 9 získala pozemky v okolí Rokytky, chce je revitalizovat

12. března 2023 v 18:23

V uplynulém týdnu zastupitelé Prahy 9 schválili tisk, kterým odsouhlasili bezúplatné nabití pozemků v okolí Poděbradské a říčky Rokytky. Praze 9 se tak otevřela cesta k další revitalizaci veřejného prostoru. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Další články
Nahoru