Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem
Senátorka Miroslava Němcová. Foto: ODS / se souhlasem M. Němcové

To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem

Senátorka Miroslava Němcová v aktuálním komentáři glosuje události posledních dní na domácí politické scéně, které se točí kolem vývoje po parlamentních volbách a okolností hospitalizace prezidenta Miloše Zemana.

„V sobotu 9. října Andrej Babiš prohrál sněmovní volby. Následujících pět dní jsme svědky mocenského boje, který má otřesný průběh. V neděli Andrej Babiš navštěvuje prezidenta v Lánech. Z návštěvy uteče zadním vchodem. Vzápětí odváží speciální supersanitka bezvládného prezidenta do Ústřední vojenské nemocnice. Hradní kancelář tvrdí, že šlo plánovaný převoz,“ vrací se k událostem předešlých dní Němcová.

ÚVN po té, co vzala hlavu státu do péče, novinářům sdělila, že Zeman je na oddělení ARO, k podrobnějšímu informování však nemá souhlas hlavy státu.

„Za dva dny si Andrej Babiš vzpomene, že si s prezidentem v Lánech pěkně popovídal a dostal od něj příslib opětovného jmenování premiérem. Interní informace vylučují, že by jakýkoli rozhovor byl možný,“ uvedla Němcová.

Servítky si nebere s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem: „Přechází od žalmů k informacím o jídelníčku prezidenta, toho času ležícího na JIP: meruňkové buchty a vinná klobása s bramborovou kaší.“ Několik lékařských autorit přitom v médiích zdůraznilo, že taková strava není vhodná pro pacienty na „jipce“. Složení jídelníčku však nelze nijak ověřit.

Němcová se pozastavila nad včerejší událostí, kdy hradní kancléř Vratislav Mynář vzal k prezidentovi na návštěvu předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, jak uvedla následně nemocnice, bylo to bez jejího vědomí.

Takové vzniknutí do pokoje vážně nemocného prezidenta a bez vědomí ošetřujícího lékaře bylo podle Němcové porušením všech možných předpisů.

„Prezident během jejich ,návštěvy´podepsal listinu o svolání ustavující schůze sněmovny. Svolal ji však na termín, kdy se sněmovna musí ze zákona sejít sama i bez prezidentova rozhodnutí. Zbytečná návštěva, zbytečný papír´,“ sdělila senátorka.

Pravost prezidentova podpisu na listině vzbuzuje pochybnosti, na sociálních sítích je zveřejněna žaloba v této věci, média dnes dopoledne oznámila, že Policie ČR začne prověřovat, zda někdo nezfalšoval Zemanův podpis.

Nemocnice se distancovala od výroků předsedy Sněmovny a prezidentova kancléře, které se týkají zdravotního stavu prezidenta a zahájila interní šetření neoprávněného vstupu Vondráčka na specializované nemocniční oddělení.

„To není scénář nějaké filmové komedie nebo spíše politického thrilleru. To je realita České republiky. Obludné lži, metody kriminálního prostředí, podezření ze zneužívání funkce, důvodné pochybnosti o příčetnosti prezidenta,“ dodala senátorka Miroslava Němcová. Proti zájmu státu podle ní jednají Miloš Zeman, Andrej Babiš, Vratislav Mynář i Radek Vondráček.


Autor: Karel Netolický

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

Dnes v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích i tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

29. května 2024 v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Hokejový šampionát Devítka zvládla

27. května 2024 ve 21:12

Málokterá událost se do historie „nejen” Devítky zapíše tak výrazně, jako MS v ledním hokeji 2024, které včera skončilo úžasným vítězstvím našeho týmu! Po 14 letech prvenství a po téměř 40 letech doma, a navíc doma na Devítce, to už je pořádná dávka radosti!

Praha 13: Uzavření pracoviště CzechPoint

27. května 2024 ve 14:18

Z technických důvodů bude v pátek 31. května a v pondělí 3. června uzavřeno pracoviště CzechPoint.

Nacher: Svobodný projev vs. dezoláti

22. května 2024 ve 20:52

Když příznivci pětikoalice během kampaně útočili na Babiše, nadávali mu a narušovali volební mítinky ANO, jednalo se prý o svobodný projev nesouhlasu. Když to samé dělají odpůrci nynější vlády, jsou to dezoláti, kteří nerespektují demokracii. Když na to upozorňujeme my, fňukáme, když vládní...

Praha Sobě: Ke středním školám jsme svolali mimořádné zastupitelstvo

22. května 2024 ve 20:44

Alarmující stav pražských středních škol otevřeme ve čtvrtek na mimořádném zastupitelstvu, které jsme s dalšími zástupci opozice nechali svolat. I pražské děti si zaslouží přijímačky se stejnou šancí na přijetí jako ve zbytku republiky. Tahle nespravedlnost musí...

Starosta OPEN v Písecké bráně

19. května 2024 ve 21:30

Radnice Prrahy 6 zve v pondělí 20. května od 16:30 na setkání se starostou Jakubem Stárkem.

Další články
Nahoru