Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem
Senátorka Miroslava Němcová. Foto: ODS / se souhlasem M. Němcové

To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem

Senátorka Miroslava Němcová v aktuálním komentáři glosuje události posledních dní na domácí politické scéně, které se točí kolem vývoje po parlamentních volbách a okolností hospitalizace prezidenta Miloše Zemana.

„V sobotu 9. října Andrej Babiš prohrál sněmovní volby. Následujících pět dní jsme svědky mocenského boje, který má otřesný průběh. V neděli Andrej Babiš navštěvuje prezidenta v Lánech. Z návštěvy uteče zadním vchodem. Vzápětí odváží speciální supersanitka bezvládného prezidenta do Ústřední vojenské nemocnice. Hradní kancelář tvrdí, že šlo plánovaný převoz,“ vrací se k událostem předešlých dní Němcová.

ÚVN po té, co vzala hlavu státu do péče, novinářům sdělila, že Zeman je na oddělení ARO, k podrobnějšímu informování však nemá souhlas hlavy státu.

„Za dva dny si Andrej Babiš vzpomene, že si s prezidentem v Lánech pěkně popovídal a dostal od něj příslib opětovného jmenování premiérem. Interní informace vylučují, že by jakýkoli rozhovor byl možný,“ uvedla Němcová.

Servítky si nebere s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem: „Přechází od žalmů k informacím o jídelníčku prezidenta, toho času ležícího na JIP: meruňkové buchty a vinná klobása s bramborovou kaší.“ Několik lékařských autorit přitom v médiích zdůraznilo, že taková strava není vhodná pro pacienty na „jipce“. Složení jídelníčku však nelze nijak ověřit.

Němcová se pozastavila nad včerejší událostí, kdy hradní kancléř Vratislav Mynář vzal k prezidentovi na návštěvu předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, jak uvedla následně nemocnice, bylo to bez jejího vědomí.

Takové vzniknutí do pokoje vážně nemocného prezidenta a bez vědomí ošetřujícího lékaře bylo podle Němcové porušením všech možných předpisů.

„Prezident během jejich ,návštěvy´podepsal listinu o svolání ustavující schůze sněmovny. Svolal ji však na termín, kdy se sněmovna musí ze zákona sejít sama i bez prezidentova rozhodnutí. Zbytečná návštěva, zbytečný papír´,“ sdělila senátorka.

Pravost prezidentova podpisu na listině vzbuzuje pochybnosti, na sociálních sítích je zveřejněna žaloba v této věci, média dnes dopoledne oznámila, že Policie ČR začne prověřovat, zda někdo nezfalšoval Zemanův podpis.

Nemocnice se distancovala od výroků předsedy Sněmovny a prezidentova kancléře, které se týkají zdravotního stavu prezidenta a zahájila interní šetření neoprávněného vstupu Vondráčka na specializované nemocniční oddělení.

„To není scénář nějaké filmové komedie nebo spíše politického thrilleru. To je realita České republiky. Obludné lži, metody kriminálního prostředí, podezření ze zneužívání funkce, důvodné pochybnosti o příčetnosti prezidenta,“ dodala senátorka Miroslava Němcová. Proti zájmu státu podle ní jednají Miloš Zeman, Andrej Babiš, Vratislav Mynář i Radek Vondráček.


Autor: Karel Netolický

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Poslanec Havránek natočil vánoční video ke stavebnímu řízení

31. prosince 2021 ve 14:10

Středočeský poslanec Jiří Havránek (ODS) je ve Sněmovně členem rozpočtového výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Na konci uplynulého roku natočil vánoční video, kterým chce upozornit na přílišnou délku stavebního řízení v České republice....

Prokop: Praha chtěla zatočit s hazardem, bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

26. prosince 2021 ve 20:52

Na prosincovém jednání pražského zastupitelstva se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09 + STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává i rok a...

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Další články
Nahoru