Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem
Senátorka Miroslava Němcová. Foto: ODS / se souhlasem M. Němcové

To není scénář filmové komedie, to je realita Česka. Němcová rozebrala týden s Hradem a Babišem

Senátorka Miroslava Němcová v aktuálním komentáři glosuje události posledních dní na domácí politické scéně, které se točí kolem vývoje po parlamentních volbách a okolností hospitalizace prezidenta Miloše Zemana.

„V sobotu 9. října Andrej Babiš prohrál sněmovní volby. Následujících pět dní jsme svědky mocenského boje, který má otřesný průběh. V neděli Andrej Babiš navštěvuje prezidenta v Lánech. Z návštěvy uteče zadním vchodem. Vzápětí odváží speciální supersanitka bezvládného prezidenta do Ústřední vojenské nemocnice. Hradní kancelář tvrdí, že šlo plánovaný převoz,“ vrací se k událostem předešlých dní Němcová.

ÚVN po té, co vzala hlavu státu do péče, novinářům sdělila, že Zeman je na oddělení ARO, k podrobnějšímu informování však nemá souhlas hlavy státu.

„Za dva dny si Andrej Babiš vzpomene, že si s prezidentem v Lánech pěkně popovídal a dostal od něj příslib opětovného jmenování premiérem. Interní informace vylučují, že by jakýkoli rozhovor byl možný,“ uvedla Němcová.

Servítky si nebere s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem: „Přechází od žalmů k informacím o jídelníčku prezidenta, toho času ležícího na JIP: meruňkové buchty a vinná klobása s bramborovou kaší.“ Několik lékařských autorit přitom v médiích zdůraznilo, že taková strava není vhodná pro pacienty na „jipce“. Složení jídelníčku však nelze nijak ověřit.

Němcová se pozastavila nad včerejší událostí, kdy hradní kancléř Vratislav Mynář vzal k prezidentovi na návštěvu předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, jak uvedla následně nemocnice, bylo to bez jejího vědomí.

Takové vzniknutí do pokoje vážně nemocného prezidenta a bez vědomí ošetřujícího lékaře bylo podle Němcové porušením všech možných předpisů.

„Prezident během jejich ,návštěvy´podepsal listinu o svolání ustavující schůze sněmovny. Svolal ji však na termín, kdy se sněmovna musí ze zákona sejít sama i bez prezidentova rozhodnutí. Zbytečná návštěva, zbytečný papír´,“ sdělila senátorka.

Pravost prezidentova podpisu na listině vzbuzuje pochybnosti, na sociálních sítích je zveřejněna žaloba v této věci, média dnes dopoledne oznámila, že Policie ČR začne prověřovat, zda někdo nezfalšoval Zemanův podpis.

Nemocnice se distancovala od výroků předsedy Sněmovny a prezidentova kancléře, které se týkají zdravotního stavu prezidenta a zahájila interní šetření neoprávněného vstupu Vondráčka na specializované nemocniční oddělení.

„To není scénář nějaké filmové komedie nebo spíše politického thrilleru. To je realita České republiky. Obludné lži, metody kriminálního prostředí, podezření ze zneužívání funkce, důvodné pochybnosti o příčetnosti prezidenta,“ dodala senátorka Miroslava Němcová. Proti zájmu státu podle ní jednají Miloš Zeman, Andrej Babiš, Vratislav Mynář i Radek Vondráček.


Autor: Karel Netolický

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Další články
Nahoru