dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
To není apríl: Praha se chystá na brzký příděl sněhu, mráz, nebezpečné pády a kolaps dopravy
Když v Praze nasněží dva centimetry, doprava má problémy. Ilustrační foto: archiv

To není apríl: Praha se chystá na brzký příděl sněhu, mráz, nebezpečné pády a kolaps dopravy

Pražský magistrát bude 22. dubna cvičit na sněhovou kalamitu. Cvičení má prověřit spolupráci mezi odbory úřadu v případě ochromení provozu na silnicích a MHD. Bude simulovat situaci, kdy přes noc napadlo 30 centimetrů sněhu, teplota klesala k deseti stupňům pod nulou a předpověď počasí nehlásí zlepšení. ČTK to zjistila z materiálů, které dnes projednali pražští radní.

„Nečekaný příval sněhu zneprůjezdnil v noci většinu silnic na celém území Prahy. V důsledku toho došlo také k ochromení městské hromadné dopravy, jsou zapadlé autobusy MHD, zaváté tramvajové výhybky. V železniční dopravě jsou hlášena zpoždění vlaků zapříčiněná zamrzáním a zapadáním výhybek a pády stromů na trať," zní scénář plánovaného cvičení. Počítá také s následným mírným oteplením a nebezpečím tvorby náledí, ledovky a pádů sněhu a rampouchů ze střech.

Cílem čtyřhodinového cvičení je zkvalitnění spolupráce mezi magistrátními odbory, do cvičení se jich zapojí 15 z celkových 32. Kromě cvičení na mimořádné události Prahu čekají ještě na podzim protipovodňová cvičení v Holešovicích a Radotíně.

Mimořádné události řeší pražský magistrát několikrát ročně. Podobná situace, na jakou bude úřad trénovat, Prahu postihla v prosinci 2014. Námraza tehdy na několik hodin zastavila tramvaje, zamrzlo 340 kilometrů trolejí, které bylo nutné ručně oklepat. Prahu stála ledovka nakonec zhruba 11 milionů korun. Nejvíce peněz šlo na posyp silnic, náhradní dopravu a přesčasy zaměstnanců.

Připomeňte si letošní zimní fotogalerie

Noční procházka zasněženou Malou Stranou

Zasněžená Zlatá ulička před rozbřeskem

Zasněženo, liduprázdno. Noční návštěva romantických zákoutí u Hradu

Fotogalerie: Zasněžená Řásnovka a další romantická místa Starého Města po setmění

Další fotografie ze zimního a téměř liduprázdného Pražského hradu

* fotografie pořídil Jan Puci ze serveru Pražský patriot, nejsou součástí zprávy ČTK


Další články
Nahoru