Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald
11 lis
16 lis
Drama komedie Můj táta Marianne přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Foto: Nordisk Film

To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald

11. 11. 2021 - 16. 11. 2021
Po roční odmlce pořádá Severský filmový klub jedenáctou tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí Severský filmový podzim 2021. Festival přinese do českých a moravských kin atraktivní nabídku snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy. V Praze začíná už zítra a až do úterý 16. Listopadu lze navštívit kina Lucerna a Evald. Organizátoři dávají čtenářům serveru Pražýský patriot své tipy. Co si tedy rozhodně nenechat ujít?

Drama: Jak jsem se stal komikem 

Sociální drama Rojdy Sekersöz bude festival 11. listopadu v kině Lucerna zahajovat. Snímek barvitě popisuje vzpomínky obdivovaného stand-up komika na své dospívání. Odchod bez ohlédnutí na minulost ale nemusí být nejlepším řešením. Jak bude Juha prožívat návrat do rodného města? 

Komedie: Můj táta Marianne 

Atraktivní drama komedie přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Jak se k tomu postaví jeho rodina? A jaký postoj zaujmou věrní členové místní církve? 

Romantický: Psychobitch 

Teenagerovská romantická drama komedie ze školního prostředí láká na originální a svěží příběh o první lásce. Sbližování sympatického kluka, který je třídním premiantem a děvčete, které se vždy rádo stavilo do role outsiera, přináší oběma nové výzvy. 

Sci-Fi: Aniara 

Pozemšťané chtějí opustit poničenou planetu a Aniara je jednou z mnoha kosmických lodí, která je převáží za novým životem. Nálada je optimistická a podmínky na palubě skvělé. Brzy po startu je však Aniara vychýlena z kurzu a čelí oklice, která potrvá celé roky… 

Dokument: Královna mizející říše 

Osudy zvířat mohou být stejně dramatické a zajímavé jako ty lidské. Během čtyřleté výpravy se norskému filmaři Asgeriu Helgestadovi podařilo kráčet v medvědích stopách a zachytit dojemný příběh samice ledního medvěda s mláďaty. Nabízí exkluzivní pohled do jejich života na Špicberkách, které jsou zasaženy klimatickou změnou. 

Tip organizátorů: Utíkej, Uje, utíkej! 

Švédský hudebník a herec Uje Brandelius hraje sám sebe v režijním debutu Henrika Schyfferta. Coby frontman populární kapely sní o dalším hitu, ovšem život mu aktuálně doručuje spíš překvapení v podobě vážné nemoci. Uje musí velmi rychle přehodnotit své priority a rozhodnout se, co by ještě rád stihnul zažít a udělat. 

Návrat na Severský filmový podzim: Nicota 

Komediální drama, které hodně vypovídá o milostných vztazích doby, ve které žijeme. O tvorbě, umělcích a ceně, kterou platí v soukromém životě, o konfliktech mezi opravdovým uměním a komerčním kýčem. Příběh bouřlivého vztahu mezi úspěšnou herečkou a spisovatelem.

Více informací o festivalu najdete na stránkách Severského filmového klubu: www.sfklub.cz.


Autor: red

Andělská matiné v kostele Krista Spasitele

Dnes ve 12:07

Praha 5 zve v rámci koncertního cyklu pro seniory v pondělí 27. června od 16 hodin do kostela Krista Spasitele na Andělská matiné.

Hudební festival Metronome Prague zahájily kapely z Ukrajiny. Dnes vystoupí Nick Cave

23. června 2022 ve 12:08

Na Výstavišti Praha začal pátý ročník hudebního festivalu Metronome Prague, který na osmi scénách nabídne pět desítek umělců. Jedna ze scén bude přístupná zdarma. Přestože třídenní hlavní program začíná až dnes, včerejší večer věnovali organizátoři speciálnímu koncertu s line-upem nabitým ryze...

Praha 11: Pavel Šporcl představí svůj program Paganiniana

23. června 2022 v 08:05

Houslový virtuos Pavel Šporcl představí svůj program Paganiniana poprvé na nádvoří Chodovské tvrze.

Igor Orozovič obdržel cenu pro Osobnost filantropie a chystá svůj první open-air koncert na Kampě

23. června 2022 v 07:11

Herec a muzikant Igor Orozovič se za svoji úspěšnou charitativní píseň Hippokratova armáda stal Sbírkovým hrdinou roku. Nyní je součástí divadelního recitálu MARTA na Letní scéně Kampa, kde také 28. srpna 2022 uspořádá se svou kapelou open-air koncert Když chlap svléká...

Vysočanská nokturna: Hudba Kalich

21. června 2022 v 09:41

Čtvrteční podvečer 23. června bude ve Vysočanech od 18 hodin patřit hudbě.

Život a dílo Jiřího Koláře připomínají dvě výstavy

20. června 2022 v 10:44

Dvě výstavy ve veřejném prostoru budou připomínat Jiřího Koláře, jenž žil a tvořil ve Vršovicích. K vidění budou od úterý 21. června v parku naproti ZŠ U Vršovického nádraží, který nese Kolářovo jméno, a na náměstí Svatopluka Čecha. 

Metronome Prague hlásí změnu programu, v sobotu vystoupí i domácí Prago Union

18. června 2022 ve 13:42

Festival Metronome Prague, který proběhne 22. až 25. června, hlásí změnu programu, v sobotu v hlavním čase vystoupí i domácí Prago Union.  

Devětkrát s devítkou: Varhanní koncert

17. června 2022 ve 20:54

Čtvrtý z koncertů XXII. ročníku festivalu orchestrální a komorní tvorby s názvem Devětkrát s devítkou se koná v pondělí 20. června od 18 hodin.

Národní technické muzeum připomíná 150. výročí narození Theodora von Liebiega

17. června 2022 v 19:28

Národní technické muzeum si připomíná 150. výročí narození Theodora von Liebiega (15. června 1872 až 24. května 1939), nejvýznamnějšího průkopníka motorismu v českých zemích.  Ve sbírkách muzea se dochovaly čtyři automobily, které jsou úzce spjaty s touto významnou...

Festival Vektroskop slibuje výlet do osmdesátých let

17. června 2022 v 15:14

Festival Vektroskop, mezinárodní festival audiovizuální korelace a archeologie medií, se znovu představí v Divadle Archa. V letošním roce své diváky vezme do osmdesátých let, tedy do dekády technologických a společenských změn.

Prosecká zastaveníčka v Praze 9

16. června 2022 ve 21:33

Další z Cyklu komorních koncertů Prahy 9 v Parku Přátelství v úterý 21. června. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

Další články
Nahoru