Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald
11 lis
16 lis
Drama komedie Můj táta Marianne přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Foto: Nordisk Film

To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald

11. 11. 2021 - 16. 11. 2021
Po roční odmlce pořádá Severský filmový klub jedenáctou tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí Severský filmový podzim 2021. Festival přinese do českých a moravských kin atraktivní nabídku snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy. V Praze začíná už zítra a až do úterý 16. Listopadu lze navštívit kina Lucerna a Evald. Organizátoři dávají čtenářům serveru Pražýský patriot své tipy. Co si tedy rozhodně nenechat ujít?

Drama: Jak jsem se stal komikem 

Sociální drama Rojdy Sekersöz bude festival 11. listopadu v kině Lucerna zahajovat. Snímek barvitě popisuje vzpomínky obdivovaného stand-up komika na své dospívání. Odchod bez ohlédnutí na minulost ale nemusí být nejlepším řešením. Jak bude Juha prožívat návrat do rodného města? 

Komedie: Můj táta Marianne 

Atraktivní drama komedie přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Jak se k tomu postaví jeho rodina? A jaký postoj zaujmou věrní členové místní církve? 

Romantický: Psychobitch 

Teenagerovská romantická drama komedie ze školního prostředí láká na originální a svěží příběh o první lásce. Sbližování sympatického kluka, který je třídním premiantem a děvčete, které se vždy rádo stavilo do role outsiera, přináší oběma nové výzvy. 

Sci-Fi: Aniara 

Pozemšťané chtějí opustit poničenou planetu a Aniara je jednou z mnoha kosmických lodí, která je převáží za novým životem. Nálada je optimistická a podmínky na palubě skvělé. Brzy po startu je však Aniara vychýlena z kurzu a čelí oklice, která potrvá celé roky… 

Dokument: Královna mizející říše 

Osudy zvířat mohou být stejně dramatické a zajímavé jako ty lidské. Během čtyřleté výpravy se norskému filmaři Asgeriu Helgestadovi podařilo kráčet v medvědích stopách a zachytit dojemný příběh samice ledního medvěda s mláďaty. Nabízí exkluzivní pohled do jejich života na Špicberkách, které jsou zasaženy klimatickou změnou. 

Tip organizátorů: Utíkej, Uje, utíkej! 

Švédský hudebník a herec Uje Brandelius hraje sám sebe v režijním debutu Henrika Schyfferta. Coby frontman populární kapely sní o dalším hitu, ovšem život mu aktuálně doručuje spíš překvapení v podobě vážné nemoci. Uje musí velmi rychle přehodnotit své priority a rozhodnout se, co by ještě rád stihnul zažít a udělat. 

Návrat na Severský filmový podzim: Nicota 

Komediální drama, které hodně vypovídá o milostných vztazích doby, ve které žijeme. O tvorbě, umělcích a ceně, kterou platí v soukromém životě, o konfliktech mezi opravdovým uměním a komerčním kýčem. Příběh bouřlivého vztahu mezi úspěšnou herečkou a spisovatelem.

Více informací o festivalu najdete na stránkách Severského filmového klubu: www.sfklub.cz.


Autor: red

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

Včera v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

1. prosince 2022 v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Praha 6: Vánoční koncert Filmové filharmonie

29. listopadu 2022 ve 12:18

Tradiční Vánoční koncert Národní technické knihovny a městské části Prahy 6 s tématikou filmových melodií v podání Komorního souboru Filmové filharmonie se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v Hale služeb NTK.

Začal prodej vstupenek na další ročník hudebního festivalu Pražské jaro

29. listopadu 2022 v 09:32

Na webu festival.cz se začaly prodávat vstupenky na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2023. Lze si také objednat na telefonu +420 461 049 232 v pracovních dnech vždy od 10 do 18 hodin.

Adventní koncert v kostele sv. Štěpána

29. listopadu 2022 v 08:28

Praha 2 zve milovníky hudby na koncert z cyklu Adventních koncertů v kostelích.

Honza Brož & Devítka v Praze 11

29. listopadu 2022 v 07:19

Ve čtvrtek 1. prosince se od 20 hodin koná koncert folkové skupiny Devítka v KC Zahrada.

Praha 2: Soubor Linha Singers vystoupí na Novoměstské radnici

27. listopadu 2022 v 07:02

V pátek 2. prosince se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice adventní koncert vokálně instrumentálního souboru Linha Singers s uměleckým vedoucím Jiřím Linhou.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Další články
Nahoru