Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald
11 lis
16 lis
Drama komedie Můj táta Marianne přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Foto: Nordisk Film

To nejlepší z festivalu Severský filmový podzim 2021, který v Praze budou hostit kina Lucerna a Evald

11. 11. 2021 - 16. 11. 2021
Po roční odmlce pořádá Severský filmový klub jedenáctou tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí Severský filmový podzim 2021. Festival přinese do českých a moravských kin atraktivní nabídku snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy. V Praze začíná už zítra a až do úterý 16. Listopadu lze navštívit kina Lucerna a Evald. Organizátoři dávají čtenářům serveru Pražýský patriot své tipy. Co si tedy rozhodně nenechat ujít?

Drama: Jak jsem se stal komikem 

Sociální drama Rojdy Sekersöz bude festival 11. listopadu v kině Lucerna zahajovat. Snímek barvitě popisuje vzpomínky obdivovaného stand-up komika na své dospívání. Odchod bez ohlédnutí na minulost ale nemusí být nejlepším řešením. Jak bude Juha prožívat návrat do rodného města? 

Komedie: Můj táta Marianne 

Atraktivní drama komedie přináší příběh kněze, který oznámí, že je od teď pro všechny Marianne. Jak se k tomu postaví jeho rodina? A jaký postoj zaujmou věrní členové místní církve? 

Romantický: Psychobitch 

Teenagerovská romantická drama komedie ze školního prostředí láká na originální a svěží příběh o první lásce. Sbližování sympatického kluka, který je třídním premiantem a děvčete, které se vždy rádo stavilo do role outsiera, přináší oběma nové výzvy. 

Sci-Fi: Aniara 

Pozemšťané chtějí opustit poničenou planetu a Aniara je jednou z mnoha kosmických lodí, která je převáží za novým životem. Nálada je optimistická a podmínky na palubě skvělé. Brzy po startu je však Aniara vychýlena z kurzu a čelí oklice, která potrvá celé roky… 

Dokument: Královna mizející říše 

Osudy zvířat mohou být stejně dramatické a zajímavé jako ty lidské. Během čtyřleté výpravy se norskému filmaři Asgeriu Helgestadovi podařilo kráčet v medvědích stopách a zachytit dojemný příběh samice ledního medvěda s mláďaty. Nabízí exkluzivní pohled do jejich života na Špicberkách, které jsou zasaženy klimatickou změnou. 

Tip organizátorů: Utíkej, Uje, utíkej! 

Švédský hudebník a herec Uje Brandelius hraje sám sebe v režijním debutu Henrika Schyfferta. Coby frontman populární kapely sní o dalším hitu, ovšem život mu aktuálně doručuje spíš překvapení v podobě vážné nemoci. Uje musí velmi rychle přehodnotit své priority a rozhodnout se, co by ještě rád stihnul zažít a udělat. 

Návrat na Severský filmový podzim: Nicota 

Komediální drama, které hodně vypovídá o milostných vztazích doby, ve které žijeme. O tvorbě, umělcích a ceně, kterou platí v soukromém životě, o konfliktech mezi opravdovým uměním a komerčním kýčem. Příběh bouřlivého vztahu mezi úspěšnou herečkou a spisovatelem.

Více informací o festivalu najdete na stránkách Severského filmového klubu: www.sfklub.cz.


Autor: red

Andělské doteky Ivany Novákové

Včera ve 14:44

Praha 1 zve na výstavu Andělské doteky, která bude k vidění od 28. ledna do 27. února v Malostranské besedě.  

30hodinový maraton žánru slow TV v Divadle X10

16. ledna 2022 v 09:50

V noci z 18. na 19. února bude v pražském Divadle X10 možnost přespat, povečeřet a společně sledovat 30hodinový maraton filmů v žánru slow TV. Akce Y: We Are Not Alone [Slow TV kino] nabídne 30 hodinových filmů českých i zahraničních umělců, které vznikly v době vzájemného odloučení během...

Díra ve stázi zahájí na Pragovce výstavní projekt o třech dějstvích

14. ledna 2022 v 17:13

První výstavní dějství roku 2022 s názvem Díra ve stázi odstartuje Pragovka Gallery a The White Room vzhledem k aktuálně platným protiepidemickým opatřením hned třemi vernisážemi –⁠ 20., 21. a 22. ledna vždy od 18 hodin. 

Impro talk show 321jedem! s Jiřím Mádlem

14. ledna 2022 v 11:59

Moderátor Nikola Orozovič si do impro talk show 321jedem! pozval herce a režiséra Jiřího Mádla. V originální formátu, který propojuje talk show a improvizace zjistíte, nakolik Mádl využívá improvizace ve filmovém světě.

Festival Věčná naděje představí dílo terezínských skladatelů

14. ledna 2022 v 08:54

Pátý ročník unikátního hudebního festivalu Věčná naděje, připomínající především dílo skladatelů tvořících v katastrofálních podmínkách koncentračních táborů, proběhne od 15. února do 3. dubna 2022. Festivalový program bude zahrnovat nejen koncerty ve výjimečných prostorech, ale také přednášky,...

Praha 9 zve na Novoroční koncert v obřadní síni radnice

13. ledna 2022 v 08:47

Cyklus koncertů v obřadní síni vysočanské radnice pokračuje Novoročním koncertem Cantoria Praha – ženský pěvecký sbor.

Recitál houslistky Julie Svěcené

12. ledna 2022 v 16:30

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK představí ve své komorní řadě houslistku Julii Svěcenou. Ve svém recitálu vsadila na repertoár od Bacha až po Ebena. Koncert proběhne v kostele sv. Šimona a Judy 18. ledna v 19:30. 

Salónek Lucie Šilhové navazuje na ducha prvorepublikových setkávání

11. ledna 2022 v 08:23

 V duchu hodnot první republiky startuje v domě Černá labuť Salónek Lucie Šilhové. Těšte se na setkání a kultivované rozhovory se zajímavými osobnostmi v noblesním prostředí Art&Event Gallery na 8. patře. Publicistka a spisovatelka Lucie Šilhová, během setkání konverzuje s hosty, kteří ve své...

Jarní koncerty na Nuselské radnici

10. ledna 2022 v 11:43

Koncerty na Nuselské radnici letos proběhnou v měsících únor, březen, duben a květen. Vstupenky na jednotlivá koncertní vystoupení jsou ode dneška, tedy od pondělí 10. ledna, k zakoupení na pobočce Czech POINT v budově úřadu MČ Praha 4. V letošním cyklu koncertů uslyšíte staropražské písničky,...

Další články
Nahoru