dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
To máme mládež: kluci ze základky našli naditou peněženku, poctivě ji odevzdali
Poctivý chlapec, který se rozhodl vrátit nalezenou peněženku. Foto: MP Praha

To máme mládež: kluci ze základky našli naditou peněženku, poctivě ji odevzdali

V pátek přišli zástupci Městské policie hl. m. Prahy poděkovat žákům 6. třídy základní školy v Praze 1 na Uhelném trhu. Koncem března dva chlapci z této školy našli v Praze 5 na ulici u tramvajové zastávky Švandovo divadlo peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady.

Kluci nezaváhali ani na okamžik. Hlídkujícímu strážníkovi řekli, co našli a požádali ho o radu, kam mají nalezené věci odevzdat. Strážník je doprovodil na služebnu a sepsal s nimi úřední záznam. Druhý den byly doklady s penězi vráceny majiteli.

oceneni-2-nahled V dnešní době chování kluků rozhodně není standardem. Proto zástupci městské policie o jejich dobrém skutku informovali ředitele školy, kam chodí a v pátek jim přišli za jejich příkladné chování osobně poděkovat.

„Týden před touto událostí jsem na ulici ztratil mobil. Byl jsem šťastný, když se nálezce ozval rodičům a donesl mi ho. Proto jsem si sám dokázal představit, jaké to je, když něco důležitého ztratíte. Považoval jsem za důležité, aby se ztracené doklady s hotovostí vrátily zpět majiteli,“ uvedl jeden z poctivých chlapců.


Další články
Nahoru