dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
To máme mládež II: zátah v barech, mezi opilými nezletilci dominovaly dvě slečny
Ilustrační foto: archiv

To máme mládež II: zátah v barech, mezi opilými nezletilci dominovaly dvě slečny

V noci na pátek provedli policisté v úzké spolupráci s pracovníky živnostenského odboru Městské části Prahy 1 a s hasiči akci zaměřenou na podávání alkoholu mladistvým v barech a klubech v centru Prahy.

Akce byla směřována do lokality Dlouhé ulice a přilehlého okolí, Staroměstského náměstí, nebo Náměstí Republiky. Na tři desítky policistů během několika hodin „navštívilo“ sedmadvacet podniků, ve kterých zkontrolovali téměř dvě stovky hostů.

A stejně jako jindy, i tentokrát policisté zjistili u několika mladistvých, že jsou pod vlivem alkoholu. „Mezi nejzásadnější patří hodnoty 0,75 a 1,91 promile alkoholu, které policisté naměřili u dvou mladistvých slečen. Ty samozřejmě putovaly na policejní služebnu, kde si je po zadokumentování jejich deliktu převzali oprávnění zástupci,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pozornosti policistů také neunikli cizinci. U nich policisté v celkem pěti případech zjistili závady v cestovních nebo osobních dokladech, kdy vyvstalo podezření na porušení pobytového zákona.

Dále policisté řešili několikero deliktů týkajících se veřejného pořádku, a to ať rušení nočního klidu, tak dokonce znečišťování veřejného prostranství. Všechny tyto přestupky muži zákona vyřešili udělením blokových pokut v řádu několika tisíc korun přímo na místě.

„Neopomenutelné je také odhalení trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, jehož pachatel skončil taktéž na policejní služebně,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru