dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
To je smolař: šel vykrást banky, když měly pauzu na oběd. A tak se raději udal
Zachtělo se mu snadného výdělku, ale vše to popletl. Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

To je smolař: šel vykrást banky, když měly pauzu na oběd. A tak se raději udal

Kriminalisté z třetího policejního obvodu pracují na případu přípravy loupežného přepadení, které se měl včera kolem poledne dopustit jednačtyřicetiletý muž v pražských Kyjích.

Recidivista s bohatým rejstříkem trestů, ve kterém má přes 50 záznamů, si přichystal rukavice a pletenou čepici, kterou chtěl použít jako kuklu, a připravil si dokonce plán útěku z pobočky banky v Bryksově ulici.

„Když ovšem přišel ke vstupním dveřím bankovního domu, zjistil, že o polední pauze je zavřeno a popošel tak k vedlejší pobočce jiné banky, kde však narazil na stejný problém,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Protože mu nevyšlo přepadení ani v jedné z bank, rozhodl se nakonec, že o svém úmyslu bude informovat policisty na nejbližší služebně a zamířil na Místní oddělení Kyje.

Skončil v psychiatrické léčebně

Na služebnu pak vyrazili kriminalisté specializující se na loupežná přepadení, kteří si celý případ převzali a celou událost konzultovali se státním zástupcem.

„Kriminalisté během vyšetřování ještě zjistili, že muž se o stejný čin pokusil před pár dny ve Špindlerově Mlýně a kolegové z Královéhradeckého kraje ho velmi dobře znají,“ dodala Jana Rösslerová.

Mnohokrát už s ním totiž měli co do činění. Muž nakonec neskončil v policejní cele, nýbrž v psychiatrické léčebně, protože měl sebevražedné úmysly.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru