dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
To bude bitva! Slavná Cambridge chce na primátorkách ukončit úžasnou sérii Dukly
Veslaři ze slavné univerzity trénují na pražský závod. Foto: archiv

To bude bitva! Slavná Cambridge chce na primátorkách ukončit úžasnou sérii Dukly

Jubilejní stý ročník pražských Primátorek, slavného veslařského závodu v centru metropole, slibuje dramatickou podívanou. Hlavní závod osmiveslic vyhráli třiatřicet ročníků v řadě borci Dukly, ale letos chce jejich nadvládu ukončit posádka z britské Cambridge. Tento soupeř budí velký respekt, se slavnou veslařskou tradicí v zádech nemohou zástupci anglické Univerzity pomýšlet na nic jiného než vítězství. Primátorky ČSOB Pojišťovny se konají na Vltavě od 20. do 22. září.

Cambridge patří mezi dvě nejsledovanější osmiveslice světa. Každý rok se postaví ve slavném britském závodě The Boat race proti rivalovi z Oxfordu. Ten letos Cambridge prohrála, a tak má před sebou další výzvu, vyhrát v Praze slavné Primátorky. „S jiným cílem sem nejedou,“ má jasno Milan Bruncvik, český olympijský veslař a ještě na jaře člen posádky Cambridge.

I když jde o posádku složenou ze studentů, jde o nejlepší veslaře světa. Její členové jsou národními reprezentanty, účastníky světových šampionátů a olympijských her. „Oni určitě nic nepodcení, na začátku semestru skládají novou posádku a ti kluci budou chtít dokázat, že mají na to být v této slavné posádce,“ říká Bruncvik. „Navíc před třemi lety Cambridge skončila na Primátorkách ve finále B, má tak co napravovat,“ dodává.

Mezi její nejzvučnější jména patří německý reprezentant Helge Grutjen a dvojnásobní účastníci Boat race Steve Dudek a Mike Thorp. V centru pozornosti jistě bude i americká kormidelnice Rosemary Ostfeld. „Mísí se tam zkušenost s mladou dravostí. Dukla to bude mít hodně těžké,“ upozorňuje Bruncvik.

Posádka Dukly už v minulosti několik náročných závodů v rámci Primátorek vyhrála, i když nebyla v roli favorita. Její nejslavnější vítězství přišlo v roce 2007, kdy porazila mistry světa z Německa. „Nebojíme se, ale máme ke Cambridge velký respekt. O to lepší závod to pro všechny bude,“ láká fanoušky k pražské Vltavě trenér Dukly Petr Blecha.


Autor: Lukáš Plecháček

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru