Dnes Pátek - jasno 1°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
TJ Sokol Stodůlky má nový umělý trávník
Symbolické otevření hřiště s vyměněným umělým povrchem. Foto: P13

TJ Sokol Stodůlky má nový umělý trávník

V sobotu TJ Sokol Stodůlky slavnostně otevřela zrekonstruované fotbalové hřiště. Radnice Prahy 13 na výměnu umělého trávníku přispěla dotací ve výši 1 200 000 korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a předseda TJ Stodůlky Václav Sailer s předsedou fotbalového oddílu Vítem Horešovským v sobotu symbolicky otevřeli fotbalové hřiště s novým umělým trávníkem a předali ho mladým fotbalistům. Původní povrch byl po desetiletém každodenním užívání již v nevyhovujícím stavu.

„TJ Sokol Stodůlky sdružuje více než tisíc členů a vedení odvádí opravdu velmi dobrou práci. Působí zde mimo jiné 14 fotbalových družstev, a proto jsem rád, že se rekonstrukce přes léto dokončila a děti i dospělí mohou trénovat na kvalitním hřišti,“ uvedl Vodrážka.

„Podpora sportu je jednou z našich priorit, zvlášť pro děti je pravidelné sportování a týmová souhra velmi důležitou devizou pro další rozvoj. Přeji všem místním členům hodně úspěchů a radosti, nejen z fotbalu,“ pokračoval.

„Umělý povrch za brankou byl již ve špatném stavu, proto jsme požádali starostu a zastupitelstvo naší městské části o příspěvek na opravu a výměnu umělého travního povrchu. Za schválení tohoto finančního příspěvku všichni členové TJ Sokol Stodůlky moc děkují,“ dodal Václav Sailer, předseda TJ Sokol Stodůlky.

TJ Sokol Stodůlky ve svých oddílech (kopaná, stolní tenis, nohejbal, volejbal, líný tenis, sport pro všechny, basketbal) sdružuje více než tisíc členů. Zhruba tři čtvrtiny z tohoto počtu tvoří členové čtrnácti fotbalových družstev. Ta si ke své činnosti pronajímají od městské části zmíněný sportovní areál v Kuncově ulici.

Z kapacitních důvodů si v minulém roce TJ Sokol Stodůlky pronajala ještě školní hřiště s umělou trávou v Klausově ulici. Využívá se jak na tréninky, tak i na mistrovské zápasy Pražského fotbalového svazu. I zde je nutné co nejdříve provést alespoň částečnou opravu, kterou TJ Sokol pokryje z vlastních zdrojů.


Autor: TZ, red

Sportovec Prahy 4 roku 2021

Včera v 09:15

Praha 4 pořádá ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) další ročník tradiční Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2021. Nominace mohou kluby a tělovýchovné jednoty zasílat do konce ledna roku 2022.

Tři veřejná kluziště v Praze 8

29. listopadu 2021 v 06:02

Na Praze 8 se dá bruslit na třech kluzištích. Jedno z nich je v areálu Základní školy Glowackého, druhé u Löwitova mlýna a třetí na koupališti Ládví.

Praha 5 otevře kluziště

26. listopadu 2021 v 19:48

Od 1. prosince si budete moci na náměstí 14. října v Praze 5 zabruslit.

Kluziště se na Dvojce otevřou začátkem prosince

25. listopadu 2021 v 10:08

Stejně jako v předchozích letech otevře Praha 2 kluziště na dvou místech. Letos radnice vybrala Riegrovy sady a Grébovku.

Kluziště Westfield Chodov se otevře v prosinci

23. listopadu 2021 v 09:34

Od prosince do ledna se park u chodovského obchodního centra promění v ledovou plochu  pro  všechny  bruslaře.

Praha podpořila uspořádání Mistrovství ČR ve skateboardingu na Štvanici

16. listopadu 2021 v 10:53

Pražští radní včera odsouhlasili poskytnutí neinvestiční účelové individuální dotace ve výši 80 tisíc korun na 24. ročník Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Akce se uskutečnila na pražském ostrově Štvanice koncem letošního září.

V Praze 13 se bude bruslit

16. listopadu 2021 v 08:02

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí znovu zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude možné od středy 17. listopadu v případě příznivých meteorologických a epidemiologických podmínek.

U Centra Černý Most se bude bruslit od půlky listopadu

4. listopadu 2021 v 09:54

Venkovní kluziště Ice Arena Centra Černý Most zahájí sezonu v pátek 12. listopadu.

Charitativní závod Rokytka Challenge 2021

3. listopadu 2021 ve 13:45

Letos počtvrté můžete pomáhat spolu s Prahou 9 pohybem na charitativním závodu Rokytka Challenge 2021. Závod se tradičně uskuteční na Fitness stezce Rokytka na Praze 9 v neděli 28. listopadu.

Další články
Nahoru