Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
TJ Sokol Stodůlky má nový umělý trávník
Symbolické otevření hřiště s vyměněným umělým povrchem. Foto: P13

TJ Sokol Stodůlky má nový umělý trávník

V sobotu TJ Sokol Stodůlky slavnostně otevřela zrekonstruované fotbalové hřiště. Radnice Prahy 13 na výměnu umělého trávníku přispěla dotací ve výši 1 200 000 korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a předseda TJ Stodůlky Václav Sailer s předsedou fotbalového oddílu Vítem Horešovským v sobotu symbolicky otevřeli fotbalové hřiště s novým umělým trávníkem a předali ho mladým fotbalistům. Původní povrch byl po desetiletém každodenním užívání již v nevyhovujícím stavu.

„TJ Sokol Stodůlky sdružuje více než tisíc členů a vedení odvádí opravdu velmi dobrou práci. Působí zde mimo jiné 14 fotbalových družstev, a proto jsem rád, že se rekonstrukce přes léto dokončila a děti i dospělí mohou trénovat na kvalitním hřišti,“ uvedl Vodrážka.

„Podpora sportu je jednou z našich priorit, zvlášť pro děti je pravidelné sportování a týmová souhra velmi důležitou devizou pro další rozvoj. Přeji všem místním členům hodně úspěchů a radosti, nejen z fotbalu,“ pokračoval.

„Umělý povrch za brankou byl již ve špatném stavu, proto jsme požádali starostu a zastupitelstvo naší městské části o příspěvek na opravu a výměnu umělého travního povrchu. Za schválení tohoto finančního příspěvku všichni členové TJ Sokol Stodůlky moc děkují,“ dodal Václav Sailer, předseda TJ Sokol Stodůlky.

TJ Sokol Stodůlky ve svých oddílech (kopaná, stolní tenis, nohejbal, volejbal, líný tenis, sport pro všechny, basketbal) sdružuje více než tisíc členů. Zhruba tři čtvrtiny z tohoto počtu tvoří členové čtrnácti fotbalových družstev. Ta si ke své činnosti pronajímají od městské části zmíněný sportovní areál v Kuncově ulici.

Z kapacitních důvodů si v minulém roce TJ Sokol Stodůlky pronajala ještě školní hřiště s umělou trávou v Klausově ulici. Využívá se jak na tréninky, tak i na mistrovské zápasy Pražského fotbalového svazu. I zde je nutné co nejdříve provést alespoň částečnou opravu, kterou TJ Sokol pokryje z vlastních zdrojů.


Autor: TZ, red

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

Včera v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Na Letné jsou pro veřejnost zdarma dvě kluziště

6. prosince 2022 v 09:11

Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro veřejnost opět dvě kluziště na Letné. Přímo na Letenské pláni mohou všichni milovníci bruslení navštívit zdarma ledové plochy, které budou sloužit jak pro děti, tak i dospělé. Kluziště je v plánu ponechat v provozu minimálně do 28. února 2023,...

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

30. listopadu 2022 v 16:02

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání. Nejen pro vlastní kondici a dobrou náladu v předvánočním shonu, ale především jako způsob, jak pomáhat. Naběhané kilometry totiž promění sami běžci spolu se štědrými...

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Zamykání studánek v Šárce

22. listopadu 2022 v 08:42

Vycházka pro rodiče s dětmi za studánkami v Šárce v neděli 27. listopadu od 9 hodin.

Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery

10. listopadu 2022 ve 20:54

Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění v živých přenosech na sportovních, zábavních i free-to-air platformách Warner Bros. Discovery.

Další články
Nahoru