dnes
Pátek - oblacno
17°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
21°C
Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová hovoří na pietním shromáždění při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa. Foto: P4

Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO) čelila ve středu na posledním letošním jednání zastupitelstva městské části snaze o odvolání. Opozice to odůvodnila, mimo jiné, tím, že starostka údajně nebydlí na Praze 4 a neoprávněna prý užila vysokoškolský titul. Svou pozici nakonec ustála, bod o jejím odvolání se nedostal ani na program schůze. Jaký se staví k těmto obviněním? „Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala,“ reagovala.

Opozice Vám vytýká, že přestože máte trvalé bydliště na Praze 4, ve skutečnosti prý bydlíte na Opatově na Jižním Městě. Je to pravda?
Není. Narodila jsem se v Praze 4, kde jsem se svými rodiči a prarodiči – dlouholetými obyvateli Prahy 4 – vyrůstala v Čerčanské a Podolské ulici, odkud jsme se s rodiči v roce 1967 přestěhovali do Kaplické ulice. A na této adrese bydlím i dnes. Mimo Prahu 4 jsem bydlela během manželství, a to na Chodově, a po rozvodu jsem se přestěhovala do nedalekého malého bytu 1+1, který jsem dostala ze školské kvóty radnice Prahy 11. S dcerou, která v něm bydlí s přítelem, jsem ho před pěti lety získala do osobního vlastnictví.

Jaký máte vztah k Praze 4?
Jak já, tak i moji rodiče a prarodiče jsme se narodili v podolské porodnici. Moji rodiče a prarodiče žijí a žili celý život v Praze 4 a moje maminka tady řadu let učila. Šest let byla zástupkyní a 19 let ředitelkou ZŠ a po odchodu do důchodu dalších 20 let pracovala jako učitelka. I já tady, vyjma let 1985 až 1995, bydlím a žiju. Učila jsem tu v letech 1982 až 1983, 1989 až 1992 a od roku 2007 až doteď jsem vedla Mateřskou školu Trojlístek. Prahu 4 mám moc ráda, je to můj domov. Koneckonců i proto jsem souhlasila s tím, že budu kandidovat na starostku.

Další z výtek v rámci návrhu na Vaše odvolání byla, že se na některých dokumentech radnice před Vaším jménem objevil vysokoškolský titul. Věděla jste o tom?
Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala. Úřady občas automaticky před jména volených představitelů přidávají tituly, a tak mně třeba přišel dopis z magistrátu, kde jsem byla inženýrkou. Na naší radnici mi zase omylem přisoudili titul bakalář. Upozornila jsem je na to a věřím, že se to již nebude opakovat.


Vedení Prahy 2 schválilo odklad splátek nájemného za nebytové prostory

30. března 2020 ve 22:27

Radní Prahy 2 dnes na svém jednání schválili svůj záměr pomoci živnostníkům a podnikatelům, na které dopadají krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. 

Radní Prahy 8 odsunuli platby nájemného za městské prostory do konce května

26. března 2020 ve 14:07

Na včerejším jednání radních Prahy 8 bylo schváleno opatření, které má za cíl nájemcům, jenž jsou vládními nařízeními postiženi, nabídnout první pomoc ve velmi složité situaci. Radní proto schválili odsunutí plateb nájemného za městské prostory do konce května 2020. Zároveň za tyto opožděné platby...

Praha 5: Zasedání zastupitelstva se v dubnu nekoná

25. března 2020 v 07:57

Z důvodu mimořádných opatření vlády souvisejících s nákazou koronavirem rozhodla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková o nesvolání 10. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5, které se mělo konat v úterý 7. dubna 2020.

Praha 12 dočasně snižuje nájemné z komerčních prostor

24. března 2020 ve 21:36

Vedené Prahy 12 na svém dnešním jednání dne 24. března rozhodlo v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a karanténních opatření, týkajících se pandemie koronaviru, o dočasném snížení nájemného o 50 procent u nájemců komerčních prostor ve vlastnictví městské části. Zároveň nebude penalizovat ty...

Vedení Prahy 10 bude jednat online, počet zaměstnanců na radnici se sníží na minimum

18. března 2020 v 07:50

Praha 10 dále zvyšuje bezpečnostní opatření na úřadu a prevenci onemocnění COVID-19. Rada MČ dnes schválila úpravu jednacího řádu, podle níž bude moci v době trvání nouzového stavu v ČR jednat prostřednictvím videokonferencí. V souladu s Usnesením Vlády ČR se počínaje zítřkem sníží počet...

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 4 zrušeno

18. března 2020 v 06:57

Osmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se mělo konat dnes, 18. března 2020, je zrušeno.

Radní změnili jednací řád, schůzí se mohou účastnit pomocí videokonference

17. března 2020 v 09:10

Pražští radní dnes změnili jednací řád Rady a komisí Rady hl. m. Prahy, aby bylo možné se schůzí těchto orgánů účastnit pomocí videokonference. Radní a členové komisí budou mít samozřejmě možnost účastnit se tímto způsobem i hlasování.

Starosta Prahy 8 ruší nejbližší jednání na radnici

17. března 2020 v 06:18

Starosta Prahy 8 Ondřej Gros ruší nejbližší jednání zastupitelstva i zasedání všech výborů a komisí do odvolání.

Další články
Nahoru