dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová hovoří na pietním shromáždění při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa. Foto: P4

Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO) čelila ve středu na posledním letošním jednání zastupitelstva městské části snaze o odvolání. Opozice to odůvodnila, mimo jiné, tím, že starostka údajně nebydlí na Praze 4 a neoprávněna prý užila vysokoškolský titul. Svou pozici nakonec ustála, bod o jejím odvolání se nedostal ani na program schůze. Jaký se staví k těmto obviněním? „Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala,“ reagovala.

Opozice Vám vytýká, že přestože máte trvalé bydliště na Praze 4, ve skutečnosti prý bydlíte na Opatově na Jižním Městě. Je to pravda?
Není. Narodila jsem se v Praze 4, kde jsem se svými rodiči a prarodiči – dlouholetými obyvateli Prahy 4 – vyrůstala v Čerčanské a Podolské ulici, odkud jsme se s rodiči v roce 1967 přestěhovali do Kaplické ulice. A na této adrese bydlím i dnes. Mimo Prahu 4 jsem bydlela během manželství, a to na Chodově, a po rozvodu jsem se přestěhovala do nedalekého malého bytu 1+1, který jsem dostala ze školské kvóty radnice Prahy 11. S dcerou, která v něm bydlí s přítelem, jsem ho před pěti lety získala do osobního vlastnictví.

Jaký máte vztah k Praze 4?
Jak já, tak i moji rodiče a prarodiče jsme se narodili v podolské porodnici. Moji rodiče a prarodiče žijí a žili celý život v Praze 4 a moje maminka tady řadu let učila. Šest let byla zástupkyní a 19 let ředitelkou ZŠ a po odchodu do důchodu dalších 20 let pracovala jako učitelka. I já tady, vyjma let 1985 až 1995, bydlím a žiju. Učila jsem tu v letech 1982 až 1983, 1989 až 1992 a od roku 2007 až doteď jsem vedla Mateřskou školu Trojlístek. Prahu 4 mám moc ráda, je to můj domov. Koneckonců i proto jsem souhlasila s tím, že budu kandidovat na starostku.

Další z výtek v rámci návrhu na Vaše odvolání byla, že se na některých dokumentech radnice před Vaším jménem objevil vysokoškolský titul. Věděla jste o tom?
Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala. Úřady občas automaticky před jména volených představitelů přidávají tituly, a tak mně třeba přišel dopis z magistrátu, kde jsem byla inženýrkou. Na naší radnici mi zase omylem přisoudili titul bakalář. Upozornila jsem je na to a věřím, že se to již nebude opakovat.


Pražští radní se ve zbývajících dvou letech chtějí zaměřit na Pražskou developerskou společnost

21. listopadu 2020 ve 20:46

Náměstek pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček (za TOP 09) a radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) se shodli, že jejich společnou prioritou je proaktivní přístup města v oblasti majetku, kdy není v zájmu města své pozemky prodávat, ale naopak zvyšovat jejich hodnotu pro budoucí...

Vedení Prahy 13 uctilo výročí 17. listopadu

16. listopadu 2020 ve 22:50

Věnec k Památníku obětem komunismu ve Stodůlkách dnes položil místostarosta Prahy 13 Petr Zeman.

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží

14. listopadu 2020 v 07:12

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží, a to prostřednictvím zákazu vjezdu nákladních automobilů, a také vymístěním betonárky, která se zde nachází. Tato usnesení přijali zastupitelé městské části, ale rozhodovat o nich bude během následující měsíců...

21. jednání pražského zastupitelstva lze sledovat online

11. listopadu 2020 v 19:37

Pražský magistrát upozorňuje na mimořádná opatření v souvislosti s 21. jednáním Zastupitelstva hlavního města Prahy, které se koná ve čtvrtek 12. listopadu ve Velkém jednacím sále Nové radnice na Mariánském náměstí. Zasedání je veřejné a začíná v 8:30 hodin. Ke sledování jednání pražských...

Další články
Nahoru