Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová hovoří na pietním shromáždění při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa. Foto: P4

Titul jsem nikdy u svého jména nepoužívala, reaguje na kritiku opozice starostka Prahy 4 Michalcová

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO) čelila ve středu na posledním letošním jednání zastupitelstva městské části snaze o odvolání. Opozice to odůvodnila, mimo jiné, tím, že starostka údajně nebydlí na Praze 4 a neoprávněna prý užila vysokoškolský titul. Svou pozici nakonec ustála, bod o jejím odvolání se nedostal ani na program schůze. Jaký se staví k těmto obviněním? „Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala,“ reagovala.

Opozice Vám vytýká, že přestože máte trvalé bydliště na Praze 4, ve skutečnosti prý bydlíte na Opatově na Jižním Městě. Je to pravda?
Není. Narodila jsem se v Praze 4, kde jsem se svými rodiči a prarodiči – dlouholetými obyvateli Prahy 4 – vyrůstala v Čerčanské a Podolské ulici, odkud jsme se s rodiči v roce 1967 přestěhovali do Kaplické ulice. A na této adrese bydlím i dnes. Mimo Prahu 4 jsem bydlela během manželství, a to na Chodově, a po rozvodu jsem se přestěhovala do nedalekého malého bytu 1+1, který jsem dostala ze školské kvóty radnice Prahy 11. S dcerou, která v něm bydlí s přítelem, jsem ho před pěti lety získala do osobního vlastnictví.

Jaký máte vztah k Praze 4?
Jak já, tak i moji rodiče a prarodiče jsme se narodili v podolské porodnici. Moji rodiče a prarodiče žijí a žili celý život v Praze 4 a moje maminka tady řadu let učila. Šest let byla zástupkyní a 19 let ředitelkou ZŠ a po odchodu do důchodu dalších 20 let pracovala jako učitelka. I já tady, vyjma let 1985 až 1995, bydlím a žiju. Učila jsem tu v letech 1982 až 1983, 1989 až 1992 a od roku 2007 až doteď jsem vedla Mateřskou školu Trojlístek. Prahu 4 mám moc ráda, je to můj domov. Koneckonců i proto jsem souhlasila s tím, že budu kandidovat na starostku.

Další z výtek v rámci návrhu na Vaše odvolání byla, že se na některých dokumentech radnice před Vaším jménem objevil vysokoškolský titul. Věděla jste o tom?
Titul jsem nikdy nepoužívala a nikdy jsem se tak nepodepsala. Úřady občas automaticky před jména volených představitelů přidávají tituly, a tak mně třeba přišel dopis z magistrátu, kde jsem byla inženýrkou. Na naší radnici mi zase omylem přisoudili titul bakalář. Upozornila jsem je na to a věřím, že se to již nebude opakovat.


Novou starostkou Prahy 17 je Kopejtková, vystřídala odvolanou Synkovou

6. června 2021 v 11:29

Novou starostkou Prahy 17 zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Alenu Kopejtkovou (ODS). Jitku Synkovou (ODS) zastupitelé městské části z pozice starostky v tajné volbě odvolali. Odvolání navrhl tamní klub ODS. Důvodem bylo neřešení problémů vzniklých zvláště v souvislosti se zbudováním...

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. června 2021 v 17:07

Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

Další články
Nahoru