dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražská doprava

Tisk rekordman: Radní vybrali vítěze výběrka na stavbu nové železniční zastávky

Vítězem výběrového řízení na stavbu podchodu a nové železniční zastávky v Praze – Běchovicích se stala akciová společnost Strabag Rail. O vítězi rozhodli na svém úterním zasedání pražští radní. Společnost nabídla nejnižší cenu, která činí 21 807 135 korun bez DPH.

Předmětem veřejné zakázky je výstavba železniční zastávky na celostátní trati Praha – Česká Třebová včetně podchodu a přístupových chodníků. V rámci výstavby zastávky se realizují nástupiště s odvodněním, osvětlením a přístřešky pro cestující. Součástí zakázky je i elektronický informační systém zastávky včetně rozhlasu a orientačního systému pro cestující.

„Ráda bych uvedla, že příslušný tisk je nejrychleji schváleným tiskem na veřejnou zakázku v technické vybavenosti za několik posledních let. Tato rychlost umožnila úsporu v řádu několika milionů korun, neboť veškeré práce proběhnou v rámci plánované výluky na kolejích číslo 0 a 1 od 10. března do 22. června letošního roku. Nová železniční zastávka významně zvýší komfort obyvatel Běchovic, neboť je na rozdíl od té stávající umístěna uprostřed této městské části. Původní vlakové nádraží ovšem zůstane také zachováno,“ uvedla radní Jana Plamínková.


Další články
Nahoru