Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tisíce tipů na dárky i zábava: Těšte se na Stříbrné vánoční dny
Stříbrné vánoční dny se konají ve dnech 9. až 12. prosince. Foto: PVA EXPO PRAHA

Tisíce tipů na dárky i zábava: Těšte se na Stříbrné vánoční dny

Na letňanském výstavišti se už podvanácté uskuteční veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží Stříbrné vánoční dny. Můžete tu nakoupit pod stromeček, užít si předvánoční atmosféru i doprovodný program plný hvězd, který pobaví i pomůže potřebným. Ve dnech 9. až 12. prosince se v PVA EXPO PRAHA sejdou téměř dvě stovky vystavovatelů. 

Ve výstavní Hale 3 se sejdou čeští výrobci, dovozci i rodinné manufaktury, které nabídnou široké portfolio vánočního zboží i originálních dárků pro celou rodinu. Na výběr bude sortiment z oborů dekorací, módy, hraček, sportu i lidových řemesel. Chybět nebude ani sekce zaměřená na gastro obor, najdete zde pestrou nabídku delikates, dárkových potravin i nápojů. Představí se například společnost Mix-Tee s dárkovými sadami exotických čajů, expozice Albi se svým různorodým sortimentem dárků pro děti i dospělé a populárními deskovými hrami. Nabídku pro dámy zpestří známá česká bižuterie ze severu Čech.

Hurá, jdeme se bavit
Veletrh Stříbrné vánoční dny není pouze o nákupech, ale také o vychutnání si té pravé sváteční atmosféry. Pestrá show bude probíhat v sobotu 11. prosince od 13 hodin ve Vstupní hale II pod taktovkou pořadatele – společnosti Charita dětem. Moderátor Slávek Boura pozve na pódium například zpěváky Petra Koláře, Šárku Rezkovou a Leonu Šenkovou, hudební skupinu Maxíci, houslistku Jolanu Szajewskou či břichomluvce Zdeňka Polacha.

Předvánoční výprodej
Souběžně s veletrhem se budou konat i další atraktivní akce, které stojí za to navštívit. V Hale 6 se ve dnech 9. a 10. prosince uskuteční druhý ročník předvánočního výprodeje kol, lyží a sportovních potřeb lyže, kolo pod stromeček, kde si přijdou na své vyznavači mnoha sportovních disciplín. 

Bezlepkové dobroty
V sobotu 11. 12. bude Hala 6 patřit akci Bezlepkový vánoční trh pořádaný Společností pro bezlepkovou dietu. Vystavovatelé nabídnou bezlepkový sortiment jako čerstvé pečivo, vánoční cukroví, čepované pivo a další pochutiny. Báječnou atmosféru pro děti vytvoří společnost Party Klokočka, která přiveze do Letňan nové skákací hrady, vyfotí ratolesti ve fotokoutku, a kdo bude dobře hledat, potká i velkého chodícího sněhuláka.

Bezpečnost především
Organizátoři akce se navíc intenzivně starají o maximální bezpečí návštěvníků a vystavovatelů a chod veletrhu plně přizpůsobují aktuálním bezpečnostně-organizačním opatřením plynoucím z rozhodnutí Vlády ČR, aniž by utrpěl jejich komfort.

Více informací o veletrhu najdete na www.vanocnidny.cz


Autor: TZ, red

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Pozor na záměnu plicních nemocí s postcovidovým syndromem, varují pneumologové

12. září 2022 v 11:08

Za potížemi s dýcháním nemusí být vždy postcovidový syndrom– varují plicní lékaři. Poslední dva roky jim do ordinací chodí pacienti, u nichž došlo k záměně vážné plicní choroby, jakou je například idiopatická plicní fibróza (IPF), za postcovidový syndrom. Člověka, který přijde k lékaři s potížemi...

Další články
Nahoru