dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Tisíce plyšáků, knih a hrnečků věnovali potřebným obyvatelé Prahy 10
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák s plyšáky a knihami, které lidé odevzdali v rámci vánoční sbísky. Foto: P10

Tisíce plyšáků, knih a hrnečků věnovali potřebným obyvatelé Prahy 10

Několik tisíc plyšáků, hraček, hrnečků a knih mezi sebou vybrali obyvatelé Prahy 10. Sbírku svolal starosta desáté městské části Vladimír Novák (ČSSD), „Nečekal jsem, že to bude mít takový dopad," uvedl během předávání prvních několika desítek plyšáků azylovému domu pro matky s dětmi.

Lidé mohli předměty odevzdávat v radničních infocentrech, případně nashromáždit hračky například v pytlích, pro které si zástupci radnice přijeli.

„Přispěly nám školy, firmy, ale i senioři a lidé, kteří mají hluboko do kapsy, ale měli doma hračky, se kterými si již děti nehrají a nechtěli je jen tak vyhazovat do koše," upřesnil starosta. Ten se podle svých slov inspiroval podobnou sbírkou vyhlášenou starostou Prahy 7 Janem Čižinským, který plyšové hračky věnoval hasičům.

„Problém ale byl, že hasiči již mají hraček přebytek. Nabídku ale nakonec přijaly azylové domy, dětské domovy, nemocnice, dětská pohotovost, domovy seniorů, kam navíc vezeme i knihy a hrnečky," prozradila koordinátorka sbírky, zastupitelka Prahy 10 Kateřina Peštová (ČSSD).


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru