dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Tisíce plyšáků, knih a hrnečků věnovali potřebným obyvatelé Prahy 10
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák s plyšáky a knihami, které lidé odevzdali v rámci vánoční sbísky. Foto: P10

Tisíce plyšáků, knih a hrnečků věnovali potřebným obyvatelé Prahy 10

Několik tisíc plyšáků, hraček, hrnečků a knih mezi sebou vybrali obyvatelé Prahy 10. Sbírku svolal starosta desáté městské části Vladimír Novák (ČSSD), „Nečekal jsem, že to bude mít takový dopad," uvedl během předávání prvních několika desítek plyšáků azylovému domu pro matky s dětmi.

Lidé mohli předměty odevzdávat v radničních infocentrech, případně nashromáždit hračky například v pytlích, pro které si zástupci radnice přijeli.

„Přispěly nám školy, firmy, ale i senioři a lidé, kteří mají hluboko do kapsy, ale měli doma hračky, se kterými si již děti nehrají a nechtěli je jen tak vyhazovat do koše," upřesnil starosta. Ten se podle svých slov inspiroval podobnou sbírkou vyhlášenou starostou Prahy 7 Janem Čižinským, který plyšové hračky věnoval hasičům.

„Problém ale byl, že hasiči již mají hraček přebytek. Nabídku ale nakonec přijaly azylové domy, dětské domovy, nemocnice, dětská pohotovost, domovy seniorů, kam navíc vezeme i knihy a hrnečky," prozradila koordinátorka sbírky, zastupitelka Prahy 10 Kateřina Peštová (ČSSD).


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru