Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tisíce padělků hraček byly zabaveny v tržnici Sapa
Pohádkové postavy, které nyní frčí, přitahují padělatele. Foto: Celní správa ČR

Tisíce padělků hraček byly zabaveny v tržnici Sapa

Pražští celníci provedli v uplynulých dnech kontrolní akci v tržnici Sapa, a to vzhledem k podezření, že by se zde mohlo nacházet zboží porušující zákon o duševním vlastnictví. Ve dvou provozovnách bylo zjištěno, že prodávají falzifikáty plastových a plyšových hraček světoznámých výrobců. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.

Prodejci nebyli schopni předložit povolení od držitelů ochranných známek. V průběhu kontrol bylo u jednoho obchodníka zjištěno uskladnění hraček i v půdních prostorách.

Veškeré padělky byly příslušníky kontrolní skupiny zabaveny. Celkem se jednalo o více než dvacet tisíc kusů hraček.

Držitelům ochranných známek by vznikla škoda v celkové výši přesahující deset milionů korun.

„Zabavené zboží bude uskladněno v celních skladech. Po skončení řízení bude vráceno zpět obchodníkovi, nebo bude zničeno pod celním dohledem,“ sdělila Kurková.


Autor: TZ, red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru