dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Tisíce litrů burčáku několika druhů: Grébovka a náměstí Míru lákají na vinobraní
Musíte se tradičně připravit na fronty. Foto: vinobraninagrebovce.cz

Tisíce litrů burčáku několika druhů: Grébovka a náměstí Míru lákají na vinobraní

V Havlíčkových sadech a na náměstí Míru v Praze 2 se uskuteční v pátek 26. a sobotu 27. září vinobraní. Návštěvníci tu najdou stánky s jídlem, pitím i různými výrobky a rovněž vystoupí řada hudebních skupin. Program začíná vždy ve 14:00 a vstup na akci je zdarma.

Vinobraní začne v pátek na náměstí Míru, kde na návštěvníky budou čekat stánky a shlédnou hudební vystoupení, zahraje například cimbálová skupina Lália. Lidé budou moci mimo jiné také diskutovat s kavárníkem Ondřejem Kobzou, který proslul tím, že rozmístil v ulicích Prahy piána. Na náměstí se rovněž budou hrát šachy.

Sobotní program v parku známém jako Grébovka začne rovněž ve 14 hodin. Bude tu 22 000 litrů burčáku několika druhů. Kromě vín ze Znojemska, Slovácka, Mikulovska či Velkopavlovicka budou vinaři prodávat také česká či jihoamerická vína. Lidé budou moci ochutnat i víno z Grébovky – v parku rostě asi 13 000 takzvaných hlav. Kromě jídla a pití tady bude radnice Prahy 2 křtít knihu o historii Havlíčkových sadů.

Pro děti bude v Grébovce připravena naučná stezka a budou se moci zapojit do nejrůznějších závodů a soutěží. Součástí vinobraní budou umělecké a alchymistické dílny nebo taneční workshopy a lidé se mohou těšit na husitské ležení v dobových kostýmech – přijet má i Jan Žižka. Průvodci zájemce provedou po Gröbeho vile. V rámci koncertů pak vystoupí revivalová skupina Beatles s názvem Brouci Band a večer uzavře Banjo Band Ivana Mládka.

Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách www.vinobraninagrebovce.cz.


Další články
Nahoru