Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny
Odpolední demonstrace na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny

V Praze se dnes demonstrovalo na podporu Ukrajiny. Na Václavském náměstí se odpoledne sešlo několik tisíc lidí. Následoval protest před ruskou ambasádou v Bubenči, kde byla také hojná účast.

Několik stovek lidí odpoledne sledovalo na náměstí Václava Havla happening, během kterého orchestr Národního divadla ukrajinskou hymnu.

Protiválečný protest se od sedmnácti hodin konal na Václavském náměstí. Podle Policie ČR se akce zúčastnily zhruba tři tisíce lidí. Akce trvala zhruba šedesát minut.

Obdobný počet lidí se sešel večer před velvyslanectvím Ruska. Akci uspořádalo uskupení Modlitba za Ukrajinu. Cílem bylo vyjádření podpory Ukrajincům.

Podle vyjádření pražského magistrátu jsou protesty nahlášeny do neděle 27. února u ruské ambasády a na Václavském náměstí. Jsou svolány na podporu Ukrajiny a proti ruské agresi. Konat se budou odpoledne a večer. Na sobotní dopoledne je svolána k ruské ambasádě akce na podporu Ruska.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Dnes v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Včera v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru