Dnes Pátek - zatazeno 27°C
Zítra Sobota - oblacno 21°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny
Odpolední demonstrace na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny

V Praze se dnes demonstrovalo na podporu Ukrajiny. Na Václavském náměstí se odpoledne sešlo několik tisíc lidí. Následoval protest před ruskou ambasádou v Bubenči, kde byla také hojná účast.

Několik stovek lidí odpoledne sledovalo na náměstí Václava Havla happening, během kterého orchestr Národního divadla ukrajinskou hymnu.

Protiválečný protest se od sedmnácti hodin konal na Václavském náměstí. Podle Policie ČR se akce zúčastnily zhruba tři tisíce lidí. Akce trvala zhruba šedesát minut.

Obdobný počet lidí se sešel večer před velvyslanectvím Ruska. Akci uspořádalo uskupení Modlitba za Ukrajinu. Cílem bylo vyjádření podpory Ukrajincům.

Podle vyjádření pražského magistrátu jsou protesty nahlášeny do neděle 27. února u ruské ambasády a na Václavském náměstí. Jsou svolány na podporu Ukrajiny a proti ruské agresi. Konat se budou odpoledne a večer. Na sobotní dopoledne je svolána k ruské ambasádě akce na podporu Ruska.


Autor: puc

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru