Dnes Neděle - skorojasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny
Odpolední demonstrace na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny

V Praze se dnes demonstrovalo na podporu Ukrajiny. Na Václavském náměstí se odpoledne sešlo několik tisíc lidí. Následoval protest před ruskou ambasádou v Bubenči, kde byla také hojná účast.

Několik stovek lidí odpoledne sledovalo na náměstí Václava Havla happening, během kterého orchestr Národního divadla ukrajinskou hymnu.

Protiválečný protest se od sedmnácti hodin konal na Václavském náměstí. Podle Policie ČR se akce zúčastnily zhruba tři tisíce lidí. Akce trvala zhruba šedesát minut.

Obdobný počet lidí se sešel večer před velvyslanectvím Ruska. Akci uspořádalo uskupení Modlitba za Ukrajinu. Cílem bylo vyjádření podpory Ukrajincům.

Podle vyjádření pražského magistrátu jsou protesty nahlášeny do neděle 27. února u ruské ambasády a na Václavském náměstí. Jsou svolány na podporu Ukrajiny a proti ruské agresi. Konat se budou odpoledne a večer. Na sobotní dopoledne je svolána k ruské ambasádě akce na podporu Ruska.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru