Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny
Odpolední demonstrace na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Tisíce lidí přišly do centra Prahy demonstrovat na podporu Ukrajiny

V Praze se dnes demonstrovalo na podporu Ukrajiny. Na Václavském náměstí se odpoledne sešlo několik tisíc lidí. Následoval protest před ruskou ambasádou v Bubenči, kde byla také hojná účast.

Několik stovek lidí odpoledne sledovalo na náměstí Václava Havla happening, během kterého orchestr Národního divadla ukrajinskou hymnu.

Protiválečný protest se od sedmnácti hodin konal na Václavském náměstí. Podle Policie ČR se akce zúčastnily zhruba tři tisíce lidí. Akce trvala zhruba šedesát minut.

Obdobný počet lidí se sešel večer před velvyslanectvím Ruska. Akci uspořádalo uskupení Modlitba za Ukrajinu. Cílem bylo vyjádření podpory Ukrajincům.

Podle vyjádření pražského magistrátu jsou protesty nahlášeny do neděle 27. února u ruské ambasády a na Václavském náměstí. Jsou svolány na podporu Ukrajiny a proti ruské agresi. Konat se budou odpoledne a večer. Na sobotní dopoledne je svolána k ruské ambasádě akce na podporu Ruska.


Autor: puc

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru