dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Tisíce lidí demonstrovaly v centru Prahy proti Babišovi
Demonstrace na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Tisíce lidí demonstrovaly v centru Prahy proti Babišovi

Tisíce lidí demonstrovaly dnes večer na Staroměstském náměstí za demisi vlády Andreje Babiše (ANO), která odolala pokusu opozice o vyslovení nedůvěry. Část z demonstrantů dorazila v průvodu, který vyšel z Hradčanského náměstí. Protest svolal spolek Milion chvilek.

Část demonstrantů dorazila na Staroměstské náměstí v průvodu, který vyšel z Hradčanského náměstí. Protest pořádal spolek Milion chvilek, který letos už několik demonstrací proti Babišovu kabinetu zorganizoval.

Trasa pochodu vedla z Pražského hradu přes Malostranské náměstí, Karlův most, Smetanovo nábřeží a Národní tříd. Protestující zaplnili více než polovinu Staroměstského náměstí, což se podařilo už v neděli 17. listopadu. Na demonstraci a pochod dohlížel antikonfliktní tými i policisté. Protest na náměstí trval zhruba 45 minut.

„Babiš se sice chvástá, že ho demonstrace posilují, ale ve skutečnosti se jich bojí. To nejdůležitější je však ukázat, že nám občanům to není jedno, že nebudeme mlčet a že jsme připraveni demokracii bránit. Z těchto důvodů se akce uskuteční i tehdy, pokud by už během odpoledne došlo k závěrečnému hlasování a vláda jej ustála,“ napsal spolek Milion chvilek na svůj facebookový profil před akcí.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru