dnes
Úterý - obcasny-dest
1°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
5°C
Tisíce lidí demonstrovaly v centru Prahy proti Babišovi
Demonstrace na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Tisíce lidí demonstrovaly v centru Prahy proti Babišovi

Tisíce lidí demonstrovaly dnes večer na Staroměstském náměstí za demisi vlády Andreje Babiše (ANO), která odolala pokusu opozice o vyslovení nedůvěry. Část z demonstrantů dorazila v průvodu, který vyšel z Hradčanského náměstí. Protest svolal spolek Milion chvilek.

Část demonstrantů dorazila na Staroměstské náměstí v průvodu, který vyšel z Hradčanského náměstí. Protest pořádal spolek Milion chvilek, který letos už několik demonstrací proti Babišovu kabinetu zorganizoval.

Trasa pochodu vedla z Pražského hradu přes Malostranské náměstí, Karlův most, Smetanovo nábřeží a Národní tříd. Protestující zaplnili více než polovinu Staroměstského náměstí, což se podařilo už v neděli 17. listopadu. Na demonstraci a pochod dohlížel antikonfliktní tými i policisté. Protest na náměstí trval zhruba 45 minut.

„Babiš se sice chvástá, že ho demonstrace posilují, ale ve skutečnosti se jich bojí. To nejdůležitější je však ukázat, že nám občanům to není jedno, že nebudeme mlčet a že jsme připraveni demokracii bránit. Z těchto důvodů se akce uskuteční i tehdy, pokud by už během odpoledne došlo k závěrečnému hlasování a vláda jej ustála,“ napsal spolek Milion chvilek na svůj facebookový profil před akcí.


V univerzitní okupační stávce chtějí studenti pokračovat i v noci

Dnes v 18:44

Univerzitní okupační stávka bude pokračovat i přes noc. Vedení fakulty studentům vzkázalo, že pokud budovu neopustí po desáté hodině, vyzve policii k jejich vyklizení. I navzdory tomuto varování však studenti plánují zůstat přes noc. Dohodli se na tom všichni účastníci okupační stávky na...

Praha 2: Společenské setkání k výročím boje proti komunismu na radnici

Dnes ve 12:56

Praha 2 zve na společenské setkání k 30. výročí sametové revoluce i k 50. výročí sebeobětování Jana Palacha, které se koná ve čtvrtek 14. listopadu v 16 hodin ve výstavním prostoru ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 1. patro.

Náměstí v Komořanech ozdobí platany a okrasné třešně

Včera v 17:13

Práce na revitalizaci náměstí v Komořanech pokračují podle předpokladů a závěrečnou tečkou I. etapy bude vysazení nových stromů – platanů, javorů, akátů a okrasných třešní.

Odhalení kamene zmizelého hrdinovi Marku Frauwirthovi

Včera v 07:54

Mezi prvními popravenými 17. 11. 1939 v protektorátu byl právě dostudovaný inženýr Marek Frauwirth, který se v létě 1939 vrátil z rodného Slovenska do Prahy, zapojil se do odboje, studentského hnutí a mimo jiné umožnil útěk z protektorátu stovkám Židů a odbojářů, aby posléze sdílel s českými...

Den válečných veteránů uctí Praha 6

10. listopadu 2019 v 18:33

Zítra, 11. listopadu, si celý svět připomíná Den válečných veteránů. V tento den proběhne v Praze 6 za účasti Ondřeje Koláře, starosty Prahy 6 a Jakuba Stárka, místostarosty Šestky, pietní akt, který bude zahájen u Památníku československých vojáků, účastníků 2. sv. války na Vítězném...

Další články
Nahoru