dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Tisíce kusů padělaných značkových výrobků zabavili celníci v tržnici Sapa
Zadržené padělky v tržnici Sapa. Foto: celnisprava.cz

Tisíce kusů padělaných značkových výrobků zabavili celníci v tržnici Sapa

Při středečním zásahu v libušské tržnici Sapa zabavili celníci téměř 9000 kusů padělků značkového oblečení, kožené galanterie a obuvi, ale také parfémů, brýlí a hodinek.

Veškerý nabízený sortiment byl označen logy renomovaných světových výrobců, například Adidas, Nike, Gucci, Puma, Rolex, Ray Bann, Armani, Louis Vuitton, Michael Kors a dalšími. V případě, že by se tyto padělky dostaly do prodeje, škoda majitelům ochranných známek by byla téměř 14 milionů korun.

Taktikou trhovců bývá, že falzifikáty nenabízí k prodeji přímo na pultě stánku, ale vytipovávají si své potencionální zákazníky, osloví je s nabídkou ke koupi „zaručeně značkového zboží" a odvedou je do své tajné skrýše. Ta bývá například za dvojitou stěnou stánku, za plentou nebo za zrcadlem. 

Od začátku letošního roku provedli pražští celníci v tržnicích více než 30 kontrol a zajistili téměř 90 000 kusů nejrůznějších falzifikátů. „V těchto případech by škoda majitelům ochranných známek byla více než 97 milionů korun,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Ivana Kurková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru