Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tisíc snů na jednom místě. Motoristická slavnost LEGENDY 2023 již tento víkend
V jubilejním desátém ročníku jsou hlavním tématem NĚMECKÉ HVĚZDY – NĚMECKÉ ZNAČKY. Foto: LEGENDY 2023

Tisíc snů na jednom místě. Motoristická slavnost LEGENDY 2023 již tento víkend

Holešovické výstaviště ožije ve dnech 27. a 28. května největší motoristickou výstavou v Česku. Prestižní automobilová slavnost LEGENDY 2023 představí přes tisícovku exponátů – vozů, motocyklů, karavanů a mnoho hvězd motoristického světa. Tato koncentrace umu, krásy a vášně nemá v Čechách obdoby. 

legendy-venku Všichni, kdo mají rádi techniku, motory a jsou obdivovateli jedinečného designu a inženýrství mají skvělou příležitost si naplno užít velkolepou slavnost LEGENDY 2023.

V jubilejním desátém ročníku jsou hlavním tématem NĚMECKÉ HVĚZDY – NĚMECKÉ ZNAČKY. Těšit se můžete na tisícovku exponátů (automobily, motorky, karavany, závodní stroje…), potkáte tu zajímavé osobnosti, závodní týmy a piloty, sběratele, modeláře…těšit se můžete na prezentace jednotlivých značek.

Chybět nebudou ani novinky a premiéry automobilek a prodejců motocyklů, obytných vozů a vybavení pro turistiku. Ve velké prodejní galerii budou k mání obrazy, plakáty, trička a mnoho dalšího.

Dění v areálu výstaviště oživí i velkolepé soutěže, exhibice, kulturní program a k dispozici bude i rozmanitý catering. Nejmenší návštěvníci budou moci využít dětskou zónu.

Nabitá Shell Aréna
Dlouholetý partner slavnosti LEGENDY přiváží i letos unikátní program do Shell Arény. Co vás čeká tentokrát? Oblíbené duo komentátorů Formule 1 – Števo Eisele a Josef Král. Závodní speciál Ferrari 488 Challenge, Shell V-Power Pit Stop Challenge – soutěž o nejrychlejší výměnu pneumatik na Ferrari F10, Cisterna Shell, Shell Recharge, Autodráhy s modely Ferrari a BMW M. Chybět nebudiu ani Shell Café Food Truck nabízející chutné občerstvení, legendární hot dogy, kávu Shell Café a mnoho dalšího. Více o Shell na www.shell.cz

Novinkou Pavilon motocyklů
legendy-motocykl-2022-low-res-1388 Novinkou v roce 2023 je velký Pavilon Motocyklů. Na ploše 2500 m2 se představí přes 100 různých strojů – motocyklů, skútrů, čtyřkolek, buggy a elektrokol. K vidění tu budou mimo jiné klasické americké legendární stroje Indian, elektrické špičkové motocykly ZERO, čtyřkolky Polaris, italské krásky DUCATI, luxusní italské supersporty BIMOTA , české legendy JAWA a řada dalších exkluzivních exponátů.

Zážitek, dobrodružství
Slavnost LEGENDY má za cíl inspirovat mladé i starší k lásce k technice. Automobily a motocykly vnímá jako umělecká díla na kolech, která dávají svobodu. Díky nim máme krásné zážitky a život plný dobrodružství. Tak neváhejte, a přijďte si užít víkend plný objevování, obdivování, inspirace a zábavy.


Autor: Hla

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Včera v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru