Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tipy pro výběr matrace: Poznejte, co je mýtus a co realita
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Tipy pro výběr matrace: Poznejte, co je mýtus a co realita

Vybrat si ideální matraci rozhodně není snadné, pokud vám záleží na kvalitním spánku. Existuje celá řada mýtů, které výběr ještě komplikují. Proto se podíváme na to, jaká je vlastně pravda. Díky tomu najdete perfektní matraci do své ložnice.

Tvrdá matrace je vždy nejlepší 

Důležitým faktorem při výběru matrace je její tvrdost. Mnohdy se lze setkat s doporučením, že vyšší tvrdost je lepší. Zejména díky tomu, že takové lůžko poskytuje potřebnou oporu tělu. Jenže záleží na vašich osobních preferencích i poloze, ve které spíte. Pokud spíte převážně na boku, pak je lepší středně tvrdá až lehce měkká matrace. Tvrdší lůžko je vhodné pro ty, kteří spí na zádech nebo na břiše. Vždy je však nejlepší vyzkoušet, co vám nejlépe vyhovuje.

Zázračné řešení problémů 

Kvalitní matrace je nezbytností pro zdravý a kvalitní spánek. Neznamená to však, že nová postel vás zbaví problémů. Jde o skvělý základ, který vám může ulevit od bolestí, zlepšit usínání a celkově spánek – zejména v případě, že vaše aktuální matrace je nekvalitní. Nelze se však spoléhat na to, že všechny komplikace zmizí. Příčiny totiž mohou být různé. Je třeba zaměřit se na svou životosprávu. Kvalitu spánku snižuje stres, nevhodná strava či pití před spaním a další návyky, kterými si můžete nevědomky ubližovat.

Topper pro vyšší komfort

Krycí matrace, takzvaný topper se pokládá navrch lůžka – usnadňuje údržbu, zakryje nepříjemnou mezeru uprostřed postele a mnohdy dokáže i zvýšit pohodlí. Rozhodně však nejde o zázrak. Pokud se ve své posteli necítíte dobře a je pro vás nepohodlná, ani topper to bohužel nevyřeší. Lepší je pořídit si novou matraci, díky tomu vyřešíte primární problém, namísto jeho zakrývání.

Vsaďte na kvalitu

Může se zdát, že za pohodlnou matraci je třeba hodně utrácet. Mnohdy tomu tak ale není. Skvělou kvalitu totiž najdete i za příznivé ceny. Při výběru proto není dobré řídit se cenovkou – zaměřte se raději na použité materiály a technologie. Základní model matrace 90×200 cm vyrobený poctivě s důrazem na kvalitu může vycházet i poměrně levně. Zároveň je dobré myslet na to, že postel vám vydrží řadu let, jde tedy o investici do budoucna.

O něco nákladnější je zařizování manželské postele, jelikož je větší. Záleží na vás, zda pořídíte jednu velkou matraci, nebo zvolíte dvě jednotlivé. Druhé řešení může být praktičtější – každý si zvolí tvrdost, jaká mu zcela vyhoví. V tomto případě přijde vhod zmíněný topper, který lůžko sjednotí a navýší tak komfort.

Nákup nové matrace nemusí být věda, je však důležité se předem informovat. Pokud váháte, co pro vás bude nejlepší, vydejte se do kamenného obchodu, kde si můžete vyzkoušet různé modely. Nakupovat můžete i online – čeká vás pestrá nabídka.


Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Šaty, které se hodí ke všemu - všestrannost košilových šatů

Včera v 06:15

Jestliže hledáte univerzální oblečení, které využijete na celou řadu příležitostí, zkuste vsadit např. na košilové šaty. Ty mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak prozradíme, jaké kousky budou dobrou volbou pro aktuální sezónu. Inspirace je tady!

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Diskuze s Vojtěchem Voseckým v Green Apéro

12. května 2024 v 08:31

Spletitými cestami cirkulární ekonomiky vás ve středu 15. května provede Vojtěch Vosecký, přední evropský odborník na oběhové hospodářství.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Další články
Nahoru