Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Tip Toes otevřela novou základní školu na Vinohradech

Organizace Tip Toes poskytující česko-britské základní vzdělávání minulý týden slavnostně otevřela novou budovu ZŠ Vinohrady, kde přivítala žáky do první a druhé třídy. 

Oficiálního otevření se vedle rodičů a zástupců školy zúčastnili také speciální hosté – britský velvyslanec v České republice Matt Field a prof. PaedDr. Radka Wildová, CSc., vrchní ředitelka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu MŠMT.

Nově otevřené třídy nabídnou pro své žáky bilingvní výuku dle českých a britských vzdělávacích programů, s tím, že postupně budou otevřeny všechny ročníky prvního stupně.  Rozšíření ZŠ Vinohrady na druhý stupeň je již také v přípravě. Nová budova se nachází v Říčanské ulici na Praze 10 v těsné blízkosti mateřské školy, kterou organizace rovněž provozuje. Budova nové základní školy prošla rozsáhlou rekonstrukcí, včetně revitalizace venkovních prostor a vybudování nového sportoviště.  

Školy Tip Toes působí v České republice již od roku 2009, dnes jsou otevřeny celkem čtyři a navštěvuje je přes 300 dětí ve věku od 2 do 15 let.  Zaměření škol a školek Tip Toes reaguje na sílící trend a poptávku po dvojjazyčném vzdělávání od útlého věku, kdy jsou děti aktivně podporovány, aby mluvily, psaly, rozuměly, ale také přemýšlely nejen o školní látce ve více jazycích. Společně s individuálním přístupem, který rozvíjí jejich nadání, se dnes jedná o rodiči velmi žádanou kombinaci.

Autor: Cen

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Dnes ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Dnes v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Dnes v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Dnes v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Včera v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Včera v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Včera v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Včera v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Další články
Nahoru