dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Tip pro cyklisty: nechte se vyvézt cyklobusem do Brd
Díky speciálním úchytům dokáže cyklobus naráz přepravit až 25 kol. Foto: Ropid

Tip pro cyklisty: nechte se vyvézt cyklobusem do Brd

Už jedenáctou sezónu vyjíždí o víkendu na svoji trasu cyklobus – tradiční pomocník cyklistů, kteří rádi vyrážejí do brdských lesů a okolí. Zvláštní linka se speciálně upraveným autobusem jezdí v trase Dobřichovice, nádraží – Mníšek pod Brdy, nám. – Kytín, náves a pomáhá vyvézt cyklisty od vlaku v údolí Berounky do brdských vrchů.

Rozsah provozu je stejný jako v předchozích letech, tedy pět spojů každý nepracovní den z Dobřichovic a čtyři spoje v opačném směru. V Dobřichovicích je zastávka cyklobusu umístěna na parkovišti vedle nádražní budovy.

Linka bude tuto sezónu v provozu až do začátku října. Loni přepravil cyklobus celkem 2 100 cestujících a 1 150 jízdních kol.

Cyklobus opět navazuje na vlaky linky S7 z obou směrů, čímž nabízí své služby cyklistům od Prahy i od Berouna. Speciálně upravené vozidlo dokáže naráz přepravit až 25 jízdních kol připevněných v úchytech.

Z Mníšku pod Brdy nebo Kytína mohou vyznavači bicyklů vyrazit po značených cyklistických trasách, sledovat lze i pěší turistické trasy či krajem projíždět po mnoha lesních cestách.

Na lince cyklobusu platí Tarif PID a cena přepravy jízdního kola je 16 korun bez ohledu na vzdálenost a také bez ohledu na předchozí použití nebo nepoužití vlaku. Ve vlacích linky S7 je cena za přepravu jízdního kola dle Tarifu ČD 25 Kč za jednu jízdu.

Stručný jízdní řád cyklobusu (jezdí o víkendech a svátcích):

Odjezdy z Dobřichovic    8:25   10:25   12:25   14:25   16:25
Příjezdy do Kytína          9:00   11:00   13:00   15:00   jede jen do Mníšku
Odjezdy z Kytína            9:30   11:30   13:30   15:30
Příjezdy do Dobřichovic  10:00   12:00   14:00   16:00

O víkendech jezdí také „Cyklovlak Okoř“, který vozí cyklisty na trase Praha – Slaný. Je složený z motorového vozu a přívěsného vozu pro zhruba třicet kol. V provozu bude o víkendech a svátcích až do 28. října v rozsahu dvou párů spojů.

Cyklovlak a cyklobus


Autor: Mojmír Kadeřábek

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru