dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Víkendové tipy

Tip na výlet: Svátek příznivců vojenské pozemní techniky BAHNA 2015

Den pozemního vojska Bahna 2015 se koná v sobotu 20. června od 9 do 17 hodin v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic ve Vojenském újezdu Brdy. Uvidíte současné bojové postupy a armádní techniku,  historické ukázky, které letos připomenou 100 let od vzniku československých legií a 70 let od konce druhé světové války v Evropě.

Poprvé vojáci divákům představí společné působení jednotky Vojenské policie a chemických specialistů při nasazení úkolového uskupení v prostoru operace. Policisté budou vysláni na místo incidentu, kde došlo k najetí spojeneckého vozidla na nástražné výbušné zařízení s podezřením na chemické látky. Připraveny jsou také ukázky jízdních vlastností kolových a pásových vozidel.

Do cvičení Bahna se zapojí přes 1000 vojenských profesionálů včetně žáků Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO s více než 300 kusy pozemní techniky.

V letošním roce budou mít na Bahnech zastoupení i ozbrojené síly Rakouska, Slovenska, Polska a Spojených států amerických se svou technikou.

Připraveny jsou ukázky, které popisují boje jak amerických jednotek v západní části Čech, tak také poslední bojová vystoupení vojáků Rudé armády a 1. československého armádního sboru.

Historické ukázky návštěvníky seznámí také s děním na demarkační linii, na níž musela v roce 1945 svůj postup zastavit americká armáda.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru