dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Zpravodajství

Tip na výlet: Káranský vodovodník

Káranský vodovodník, sportovně charitativní akce pro širokou veřejnost, při které budou mít účastníci možnost nahlédnout do úpravny vody Káraný a svým sportovním výkonem přispět na handicapované se koná v sobotu 27. května.

Na účastníky čekají cyklotrasa o délce 26 km, trasa pro běžce nebo pěší o délce 13 km, prohlídka úpravny vody Káraný a zábava pro malé i velké na hřišti v obci Káraný.

Cílem Káranského vodovodníku nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Trasy vedou mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Na káranském hřišti je na odpoledne připraven zábavný program pro děti a dospělí si tam mohou také odpočinout. Zdatní sportovci mohou absolvovat cyklistickou i běžeckou trasu. Každý účastník obdrží po dokončení trasy drobný dárek.

Za každého účastníka, který dokončí trasu, věnuje společnost Pražské vodovody a kanalizace 100 korun o.p.s.Asistence.

Sobota 27. května od 10 do 17 hodin, obec Káraný, start před úpravnou vody, Hlavní 22.

Registrace ZDE.

10 – 12 hodin Registrace + Start před úpravnou vody Káraný, Hlavní 22,  každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu účastníka, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka.

do 16 hodin Cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262, každý účastník, který absolvuje celou trasu, odevzdá kartu s razítky ke kontrole 

Doprovodný program:

13 – 16 hodin – prohlídky areálu Úpravny vody Káraný – registrace nutná

13 – 17 hodin – program na hřišti – hudba, dílny a soutěže pro děti, houpačky, prolézačky, občerstvení

Sportovního dne se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na www.pvk.cz. Děti se mohou zúčastnit pouze za doprovodu dospělé osoby, která je za ně zodpovědná. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Pořadatel neodpovídá za škody na zdraví a majetku, které byly způsobeny účastníky Káranského vodovodníku.

Informace k prohlídce úpravny vody:

Každý zájemce si před startem vybere čas prohlídky a zapíše se na seznam. Čas prohlídky je nutné dodržet. Prohlídky se konají v půlhodinových intervalech od 13 hod. Poslední prohlídka se koná v 16 hodin.

Parkování: Parkoviště u hřiště na konci ulice Jizerská. Parkovat můžete také v ulicích Jizerská, B. Němcové, Masarykova.

   


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru