dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
15°C
Zpravodajství

Tip na výlet: Káranský vodovodník

Káranský vodovodník, sportovně charitativní akce pro širokou veřejnost, při které budou mít účastníci možnost nahlédnout do úpravny vody Káraný a svým sportovním výkonem přispět na handicapované se koná v sobotu 27. května.

Na účastníky čekají cyklotrasa o délce 26 km, trasa pro běžce nebo pěší o délce 13 km, prohlídka úpravny vody Káraný a zábava pro malé i velké na hřišti v obci Káraný.

Cílem Káranského vodovodníku nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Trasy vedou mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Na káranském hřišti je na odpoledne připraven zábavný program pro děti a dospělí si tam mohou také odpočinout. Zdatní sportovci mohou absolvovat cyklistickou i běžeckou trasu. Každý účastník obdrží po dokončení trasy drobný dárek.

Za každého účastníka, který dokončí trasu, věnuje společnost Pražské vodovody a kanalizace 100 korun o.p.s.Asistence.

Sobota 27. května od 10 do 17 hodin, obec Káraný, start před úpravnou vody, Hlavní 22.

Registrace ZDE.

10 – 12 hodin Registrace + Start před úpravnou vody Káraný, Hlavní 22,  každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu účastníka, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka.

do 16 hodin Cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262, každý účastník, který absolvuje celou trasu, odevzdá kartu s razítky ke kontrole 

Doprovodný program:

13 – 16 hodin – prohlídky areálu Úpravny vody Káraný – registrace nutná

13 – 17 hodin – program na hřišti – hudba, dílny a soutěže pro děti, houpačky, prolézačky, občerstvení

Sportovního dne se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na www.pvk.cz. Děti se mohou zúčastnit pouze za doprovodu dospělé osoby, která je za ně zodpovědná. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Pořadatel neodpovídá za škody na zdraví a majetku, které byly způsobeny účastníky Káranského vodovodníku.

Informace k prohlídce úpravny vody:

Každý zájemce si před startem vybere čas prohlídky a zapíše se na seznam. Čas prohlídky je nutné dodržet. Prohlídky se konají v půlhodinových intervalech od 13 hod. Poslední prohlídka se koná v 16 hodin.

Parkování: Parkoviště u hřiště na konci ulice Jizerská. Parkovat můžete také v ulicích Jizerská, B. Němcové, Masarykova.

   


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru