dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Zpravodajství

Tip na výlet: Káranský vodovodník

Káranský vodovodník, sportovně charitativní akce pro širokou veřejnost, při které budou mít účastníci možnost nahlédnout do úpravny vody Káraný a svým sportovním výkonem přispět na handicapované se koná v sobotu 27. května.

Na účastníky čekají cyklotrasa o délce 26 km, trasa pro běžce nebo pěší o délce 13 km, prohlídka úpravny vody Káraný a zábava pro malé i velké na hřišti v obci Káraný.

Cílem Káranského vodovodníku nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Trasy vedou mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Na káranském hřišti je na odpoledne připraven zábavný program pro děti a dospělí si tam mohou také odpočinout. Zdatní sportovci mohou absolvovat cyklistickou i běžeckou trasu. Každý účastník obdrží po dokončení trasy drobný dárek.

Za každého účastníka, který dokončí trasu, věnuje společnost Pražské vodovody a kanalizace 100 korun o.p.s.Asistence.

Sobota 27. května od 10 do 17 hodin, obec Káraný, start před úpravnou vody, Hlavní 22.

Registrace ZDE.

10 – 12 hodin Registrace + Start před úpravnou vody Káraný, Hlavní 22,  každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu účastníka, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka.

do 16 hodin Cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262, každý účastník, který absolvuje celou trasu, odevzdá kartu s razítky ke kontrole 

Doprovodný program:

13 – 16 hodin – prohlídky areálu Úpravny vody Káraný – registrace nutná

13 – 17 hodin – program na hřišti – hudba, dílny a soutěže pro děti, houpačky, prolézačky, občerstvení

Sportovního dne se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na www.pvk.cz. Děti se mohou zúčastnit pouze za doprovodu dospělé osoby, která je za ně zodpovědná. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Pořadatel neodpovídá za škody na zdraví a majetku, které byly způsobeny účastníky Káranského vodovodníku.

Informace k prohlídce úpravny vody:

Každý zájemce si před startem vybere čas prohlídky a zapíše se na seznam. Čas prohlídky je nutné dodržet. Prohlídky se konají v půlhodinových intervalech od 13 hod. Poslední prohlídka se koná v 16 hodin.

Parkování: Parkoviště u hřiště na konci ulice Jizerská. Parkovat můžete také v ulicích Jizerská, B. Němcové, Masarykova.

   


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru