dnes
Středa - polojasno
32°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Zpravodajství

Tip na výlet: Káranský vodovodník

Káranský vodovodník, sportovně charitativní akce pro širokou veřejnost, při které budou mít účastníci možnost nahlédnout do úpravny vody Káraný a svým sportovním výkonem přispět na handicapované se koná v sobotu 27. května.

Na účastníky čekají cyklotrasa o délce 26 km, trasa pro běžce nebo pěší o délce 13 km, prohlídka úpravny vody Káraný a zábava pro malé i velké na hřišti v obci Káraný.

Cílem Káranského vodovodníku nejsou špičkové výkony srovnatelné s profesionálními závodníky. Trasy vedou mimo rušné silnice v nenáročném terénu, které zvládne každý. Po sportovním výkonu si můžete prohlédnout úpravnu vody a dozvědět se spoustu zajímavých informací o výrobě pitné vody v Káraném. Na káranském hřišti je na odpoledne připraven zábavný program pro děti a dospělí si tam mohou také odpočinout. Zdatní sportovci mohou absolvovat cyklistickou i běžeckou trasu. Každý účastník obdrží po dokončení trasy drobný dárek.

Za každého účastníka, který dokončí trasu, věnuje společnost Pražské vodovody a kanalizace 100 korun o.p.s.Asistence.

Sobota 27. května od 10 do 17 hodin, obec Káraný, start před úpravnou vody, Hlavní 22.

Registrace ZDE.

10 – 12 hodin Registrace + Start před úpravnou vody Káraný, Hlavní 22,  každý účastník obdrží mapu vybrané trasy a kartu účastníka, do které dostane na kontrolních stanovištích razítka.

do 16 hodin Cíl na hřišti v Káraném, Jizerská 262, každý účastník, který absolvuje celou trasu, odevzdá kartu s razítky ke kontrole 

Doprovodný program:

13 – 16 hodin – prohlídky areálu Úpravny vody Káraný – registrace nutná

13 – 17 hodin – program na hřišti – hudba, dílny a soutěže pro děti, houpačky, prolézačky, občerstvení

Sportovního dne se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na www.pvk.cz. Děti se mohou zúčastnit pouze za doprovodu dospělé osoby, která je za ně zodpovědná. Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Pořadatel neodpovídá za škody na zdraví a majetku, které byly způsobeny účastníky Káranského vodovodníku.

Informace k prohlídce úpravny vody:

Každý zájemce si před startem vybere čas prohlídky a zapíše se na seznam. Čas prohlídky je nutné dodržet. Prohlídky se konají v půlhodinových intervalech od 13 hod. Poslední prohlídka se koná v 16 hodin.

Parkování: Parkoviště u hřiště na konci ulice Jizerská. Parkovat můžete také v ulicích Jizerská, B. Němcové, Masarykova.

   


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

20. srpna 2018 v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru