Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 5°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tip na výlet: Aqualand Moravia má několik nej, letní sezónu navíc obohatil novinkami
V Aqualandu Moravia si na své přijdou milovníci adrenalinu i koupání. Foto (3x): archiv AM

Tip na výlet: Aqualand Moravia má několik nej, letní sezónu navíc obohatil novinkami

Letní sezóna v jihomoravském Aqualandu Moravia je v plném proudu. Návštěvníky venkovního areálu, který je svou rozlohou větší než pražské Václavské náměstí, nečeká pouze adrenalinový zážitek a koupání, ale hlavním „letním“ tématem je tanec.

Pro návštěvníky je k dispozici celkem 20 tobogánů a skluzavek, jež dohromady čítají 1,7 kilometru. Nechybí největší tobogány Abyss a Boomerango. Ke koupání je zpřístupněno 12 bazénů, nechybí oblíbené vlnobití či venkovní chill out zóna.

Nově si letos zájemci užívají venkovní stezku bosou nohou, takzvaný zážitkový chodník. Ten je 40 metrů dlouhý a díky chůzi bez bot si každý může zkusit zdravou a příjemnou chůzi po různých přírodních površích. Projít se lze třeba po šiškách, štěrku, oblázcích či dalších minerálech.

Téměř každou letní sobotu areál oživuje rozsáhlý zábavný program, který spojuje tanec, který je tak v Aqualandu Moravia tématem letošního léta. „Je připraveno hned několik tematických akcí, děláme exkurzi do několika tanečních stylů. Těšit se lze také na speciální taneční kurzy pod taktovkou zkušených lektorů. A děti se vyřádí též díky pravidelným pěnovým radovánkám,“ říká šéf marketingu Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda.

Letní program zájemce zavádí například do tajů pohybů moderních tanců, jako jsou street dance, break dance a hip hop. O uplynulém víkendu měla úspěch Disco oldies párty, kterou aquapark oslavil šesté narozeniny. „Oslava byla v duchu brazilského karnevalu v Riu de Janeiru, nechyběla proto samba, bubenická show či například plážový fotbal,“ vyjmenovává Svoboda. 

Novinka: Děti do 6 let mají vstup zdarma

„Nově jsme od léta zavedli lístek pro děti mladší 6 let zdarma. A to bude platit po celý rok, nejen v létě,“ říká Svoboda. Během léta mohou návštěvníci využít také autobus, který je zaveze z Brna přímo před areál. Autobus číslo 105 jezdí téměř každé dvě hodiny. Nastoupit lze například na brněnské Zvonařce nebo zastávce Ústřední hřbitov.

Stejnou službu mohou využít obyvatelé Mikulova a okolí, pro které též jezdí pravidelná autobusová linka. S platným lístkem ze zmíněných autobusových spojů mohou návštěvníci na pokladnách aquaparku uplatnit 10% slevu na vstupné.

aqualand-moravia2

Rozšíření wellness části od září

Během léta se odehrává také plánované rozšíření wellness části. Hned po létě tak aquapark přivítá podzimní saunovací sezónu s novinkami. „Zásadní novinkou bude panoramatická sauna, která bude mít kapacitu až pro sto lidí. Navíc bude vybavena nejmodernější technikou a vyhřívání jí poskytnou unikátní kamna vyrobená na zakázku. Jejich síla je v tom, že umí šetřit energii a využívají zbytkové teplo, jež použijí k vytápění. Sauna bude mít navíc kouzelný výhled na Pálavu,“ říká ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Nově ve wellness části rovněž přibude sněhová místnost či odpočinkové prostory s terasou a vířivkou, která potěší termální vodou. Nová část vyroste o patro výš nad stávající wellness zónou. „Masáže a procedury během léta probíhají ve venkovní části, konkrétně v chillout zóně,“ doplňuje Pavlacký.

Díky nové sauně, jež poskytne potřebné zázemí, se v jihomoravském aquaparku na podzim odehraje mistrovství Evropy v saunování – Sauna Herbal Cup. Na něm vystoupí špičky v oboru.

Aktuálně probíhá příprava na stavbu nového tobogánu, který bude už v následujícím létě vozit návštěvníky i do kopce. Tato stavba ovšem nijak nenarušuje letní provoz areálu. 

aqualand-moravia1

Tematické akce pro zbytek léta 2019:

ROZPUMPUJ SVÉ TĚLO – sobota, 17. srpna

Den plný pohybu. Těšit se lze třeba na zumbu nebo aerobic. Program doplní vystoupení mažoretek a cheerleaders.

PROTANČI SE DO PODZIMU – sobota, 31. srpna

Ukončení letní sezóny se odehraje v orientálním rytmu. Břišní tanečnice nebo orientální tance rozvlní celý Aqualand Moravia. A zkusí se i step.

O Aqualandu Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit na až 20 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet v rámci České republiky pouze v Aqualandu Moravia.

Jedná se o unikátní atrakce v celé střední Evropě. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče.

 Aqualand Moravia nabízí celkem 14 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum, sluneční a římské lázně, Imperium Restaurant a Coffeeland. Součástí je také pár kroků vzdálený hotel Aqualand Inn.


Praha 14 podpoří prevenci nádorového onemocnění prsu

10. února 2021 ve 14:37

Praha 14 vyhlásila Program prevence nádorového onemocnění prsu. O příspěvek na preventivní vyšetření – sonografické nebo mamografické, mohou zájemci žádat od 1.2. do 10. 12. 2021.

Další články
Nahoru