dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Dětská PrahaPražský život

Tip na víkend: Vyzkoušejte si fascinující práci archeologa

Národní muzeum zve na neděli 15. února všechny malé i velké návštěvníky do Národopisného muzea – Musaionu, kde se v rámci oblíbeného cyklu Aspoň na víkend dozvědí zajímavosti z tajemného světa archeologie. 

Tentokrát se během zábavného odpoledne návštěvníci ocitnou na archeologických vykopávkách, kde se jim snad podaří odkrýt prastaré nálezy. Prohlédnou si také originální archeologické předměty, poznají krásu pravěkých oděvů a ve výtvarné dílně si vyrobí vlastní archeologický artefakt. Akce se uskuteční od 13.00 do 17.00 hodin v ceně běžného vstupného.

Jaké vybavení potřebuje archeolog ke své práci, které nálezy patří mezi nejčastější a co ho na jeho práci baví nejvíce? Nejen na tyto otázky všem zvídavým návštěvníkům odpovědí archeologové z Národního muzea.

Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý program, během něhož se přiučí archeologickému řemeslu. Přenesou se na archeologické vykopávky a následně i do laboratoře, aby pak okem zkušeného odborníka vyhodnotili celý archeologický výzkum.

Rovněž se setkají s originálními archeologickými nálezy, jako jsou keramické střepy či kosterní materiál.

Odpoledne pak mohou příjemně završit v kreativní dílně, z níž si domů odnesou vlastní archeologický artefakt.

Program:
13.00 – 17.00 hodin
    
•    odkrývání archeologických nálezů
•    setkání s originálními archeologickými nálezy
•    sestavování a rekonstrukce archeologických artefaktů
•    poznávání pravěkých oděvů a šperků, fotografický ateliér
•    kreativní dílna

Akce se uskuteční v neděli 15. února 2015 od 13.00 do 17.00 hodin v Národopisném muzeu – Musaionu (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5). Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Více informací naleznete na www.nm.cz.


Další články
Nahoru