dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Tip na víkend: Pochod malebnou krajinou barona Ringhoffera zavede účastníky do pivovaru
Pivovar ve Velkých Popovicích. Foto: archiv

Tip na víkend: Pochod malebnou krajinou barona Ringhoffera zavede účastníky do pivovaru

Již podesáté pořádá Pivovar Velké Popovice a Mikroregion Ladův kraj Putování Krajinou barona Ringhoffera. V sobotu 25. dubna se zájemci mohou vydat po čtyřech různě turisticky náročných trasách. Start je plánován na 9:30 hodin na železniční stanici Mirošovice. Nejkratší částí putování je devítikilometrová cesta k pivovaru Velké Popovice a zpět do Mirošovic přes zámek Bertcholt. Klasická turistická stezka měří dvacet kilometrů a okruhy pro cyklisty jsou dlouhé třicet a čtyřicet kilometrů.

Na účastníky čeká deset zastavení na zajímavých místech kraje, včetně prohlídek velkopopovického pivovaru. Ty budou probíhat každou půlhodinu od 10:30 do 15 hodin. Proběhne zde škola čepování piva pod dohledem odborníka. Atrakcí budou dvě čerstvě narozená kůzlata, nejmladší potomkové živého maskota pivovaru, kozla Oldy.

nejvetsi-dreveny-kozel-v-pivovaru-velke-popovice-2-nahled Účastníci akce si s průvodci prohlédnou prostory pivovaru a budou se moci vyfotit s místní raritou – největší dřevěnou sochou kozla na světě. „Kozel je vysoký 7,1 metru a dlouhý 7,4 metru. Nechali jsme ho vyrobit k loňským oslavám 140 let založení pivovaru, putoval po Moldávii, Gruzii, Rusku a nyní se vrátil k nám domů do Velkých Popovic,“ uvedla vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Eva Kršňáková.

Na dalších zastávkách jubilejního desátého Putování Krajinou Barona Ringhoffera budou moci účastníci navštívit areál hrobky rodiny Ringhofferů v Kamenici. Zámek Berchtold v Kunicích nabídne koloběžkový závod ve sjezdu a v obci Velké Popovice se uskuteční Den Země.

putovani-velkopopovicky-pivovar-nahled Pochod je pojmenován po Baronu Františku Ringhofferovi, který si zdejší kraj zamiloval, je zakladatelem velkopopovického pivovaru. V roce 1870 přikoupil ke svému kamenickému panství další državy včetně Velkých Popovic s hospodářským dvorem a začal na okraji Velkých Popovic u rybníka stavět pivovar se sladovnou. Jeho slavnostní otevření v roce 1874 se však již nedožil.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru