Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Tip na Valentýna: Vulkanické víno z Českého středohoří
Samba Cuvée. Foto: Wilomenna

Tip na Valentýna: Vulkanické víno z Českého středohoří

Svátek zamilovaných se blíží, ať ho oslavíte doma romantickou večeří nebo někde na rande, s vínem Wilomenna z Českého středohoří nešlápnete vedle. Tvrdí to alespoň vinařka Kateřina Mikulíkové.  

Samba Cuvée

Název tohoto cuvée je inspirován portugalským „semba“ – božská tanečnice. „Cuvée s červenou barvou, lehce kořenitým nádechem, chutí lesních plodů a vařených povidel vyzve k tanci nejprve vaše chuťové pohárky, potom možná i vašeho partnera, nebo partnerku," říká vinařka. 

Víno má na svědomí vinařství Wilomenna. K pěstování révy zvolili zdejší vinaři místo Blšanský Chlum v Českém středohoří s výjimečným sopečným podložím.

Podle majitelky vinařství Kateřiny Mikulíkové unikátní česká vulkanická vína vznikají s minimálním zásahem a bez zbytečných přídavků.

Den svatého Valentýna slaví také čím dál více Čechů, kteří převzali různé zvyky, které se k Valentýnu vážou. Například darování valentýnských přáníček, takzvaných Valentýnek, uzamykání zámečků lásky, dárky v podobě květin, cukrovinek, láhve vína či překvapení v podobě společné večeře.

„K patřičně slavnostní chvíli patří lahodné víno,“ směje se Mikulíková.


Autor: Cen

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

Další články
Nahoru