dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Tip na nedělní odpoledne: v Chuchli začíná dostihová sezóna
V areálu je vše připraveno na první dostihovou neděli. Foto: FB Dostihy V. Chuchle

Tip na nedělní odpoledne: v Chuchli začíná dostihová sezóna

Další dostihová sezóna startuje v neděli odpoledne na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. Dostihový den bude začínat ve 14 hodin. Celkem se běží osm dostihů, poslední začíná v 17:40.

Největší pozornost zahajovacího dne dostihové sezóny se bude upírat na tradiční sprinterský handicap 88. GOMBA HANDICAP. V dostihu, který začne v 15:40, budou koně zatíženi podle svých předchozích výsledků tak, že lepší vůči slabším nesou vyšší hmotnost, a tak jsou šance všech účastníků vyrovnány. Závod je pojmenován po někdejším slavném slovenském hřebčínu Gomba. První ročník se konal již v roce 1924.

V Chuchli se pořádají dostihy již do roku 1906. Zpočátku se zde konaly až čtyřikrát v týdnu. Davy návštěvníků se sem dopravovaly především parníky a vlaky. Jízda z dnešního hlavního nádraží trvala 22 minut a stála 40 haléřů.

Návštěva závodiště byla událostí, na kterou se každý společensky oblékal. Za první republiky zde byly vidět ženy s pestrobarevnými klobouky. Bohaté návštěvníky zde čekal luxus. Z lóží na hlavní tribuně si mohli zavolat do vinárny v přízemí. Na tribunách chránily diváky zasklené boční stěny.

Fungovala zde i pošta. Od počátku se na dostihy sázelo a tato tradice, kdy se pro zábavu dají sázet i drobné částky, se drží dodnes. Dostihy nejsou dnes již vnímány jako prestižní akce, spíše jako příjemný tip na nedělní odpoledne.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru