Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Tip na cestování: Glamping nejen pro karavany, šest zajímavých míst v Česku
Dvůr Honětice je ideální lokalitou pro ty, kteří místo klasických kempů dávají přednost netradičním místům. Foto: archiv

Tip na cestování: Glamping nejen pro karavany, šest zajímavých míst v Česku

Luxusní kempování neboli glamping stále více nabývá na oblibě. Pokud si chcete užít dozvuky léta za doprovodu krás české přírody, máme pro vás seznam šesti nejkrásnějších míst, která můžete navštívit také v pohodlí svého karavanu.

Co je to glamping?

Glamping je termín kombinující dva na první pohled neslučitelné světy – luxus a kempování. V jeho případě se spánek pod širým nebem mění v pohodlný odpočinek v elegantních chatkách, teepee, maringotkách, stromových domech či tzv. tiny houses. Ty jsou obvykle umístěny v atraktivní přírodní lokalitě, kde jste doslova jednou nohou v přírodě. 

Věděli jste ale, že na některá glampingová místa můžete vyrazit i v hotelu na čtyřech kolech a zůstat tak v pohodlí svého obytňáku po celou dobu pobytu? Když se navíc luxusní ubytování spojí s přepychovou cestou a nezapomenutelnými zážitky, vaše dovolená nebude mít chybu! 

„Pokud máte chuť vyzkoušet si glamping na vlastní kůži, září je na to ideálním měsícem. Nejen, že disponuje jedním prodlouženým víkendem, ale vzhledem ke konci prázdninové sezóny je i půjčení obytňáku ekonomicky výhodnější. A pokud se stále odhodláváte, ale máte obavy z řízení nebo manipulace tak velkého vozu, můžete k nám v sobotu 16. září dorazit na pražskou základnu Campiri Base, kde máme Den otevřených obytňáků,” dodává Lukáš Janoušek, CEO společnosti Campiri, digitální platformy na sharing obytných aut z půjčoven i od soukromých majitelů. 

1. Stellplatz Velké Bílovice

Pokud rádi objevujete krásy české přírody v pohodlí svého bydlíku, Stellplatz Velké Bílovice je pro vás trefou do černého. Na své si tu přijdou milovníci sportu, dlouhých procházek i dobrého vína. Obytný park sousedí s jedním z nejstarších malých vinařství v České republice, a tak si budete po dlouhé cestě moci vychutnat sklenku vína či navštívit vinařské sklípky. Pro objevitele nabízí okolní příroda ikonické památky v podobě Lednicko-valtického areálu. Parkovací stání s kompletním nadstandardním vybavením vás vyjde na 500 Kč za noc. 

2. Safari Kemp

Jedinečný zážitek nabízí Safari Kemp, který je ideální volbou pro celou rodinu. Během pobytu máte možnost pozorovat africká zvířata, a to buď přímo z pohodlí vašeho karavanu, nebo okolních vyhlídek či Tsavo baru. Ohraničené místo pro obytňák činí mimo hlavní sezónu 700 Kč na noc. Pro rodiny je k dispozici dětské hřiště, bazén a dokonce i vířivka. 

3. Dolíček glamping

Nově postavený Glamping kemp Dolíček se nachází ve starém pískovcovém lomu na kraji Doubravy, v jehož okolí jsou pouze skály, květnaté louky, zahrada či jezírko. Ubytování nabízí malebný stan, ale i autentické teepee vybavené litinovou vanou a koupelnovými kamny. Vyrazit sem můžete jak na skupinový teambuilding, tak na romantický víkend jen ve dvou. Za pronájem celého kempu zaplatíte 2 500 Kč na noc. Stání s vlastním karavanem je zde navíc bez příplatku, a tak se při balení za dobrodružstvím nemusíte omezovat. 

Malý tip od nás – nedaleko se nachází město, jehož jméno vás naláká na ochutnávku tradičních Hořických trubiček. 

4. Středověký kemp Malešov

Vraťte se zpět do dob středověku a navštivte Kemp Malešov. Kemp disponuje útulnými prostory s výběrem osmi stanů, přičemž každý z nich je vybaven lůžky, vlastním WC i sprchou. Pro ty, kteří ale chtějí zůstat v realitě moderní doby, je možnost přespání ve vlastním karavanu. Cena se mezi možnosti přespání neliší a v minimálním počtu osob činí 2 500 Kč za noc. V sousedství je k navštívení tvrz, pivovar, kulinářská restaurace, ale i kamenná lázeň. 

5. Camp Medvědín

Zapomeňte na okolní každodennosti a vyrazte prozkoumat krásy nejvyššího českého pohoří, Krkonoš. Camp Medvědín, jež se nachází přímo ve Špindlerově Mlýně, nabízí kompletní výbavu pro vás i vašeho silničního parťáka. Kempovací stání se pohybuje od 500 Kč výš a využít ho můžete nejen během letní sezóny. V zimě vám budou dělat společnost jen zasněžené skály a dřevěná sauna s nejnovějším vybavením. 

6. Dvůr Honětice 

Dvůr Honětice je ideální lokalitou pro ty, kteří místo klasických kempů dávají přednost netradičním místům. Nachází se na původním hospodářském dvoře Zdislavického zámku ve Zlínském kraji, kousek od Kroměříže. Na první pohled vás rekreační areál zaujme nejen zajímavě řešenou architekturou, ale také přírodním biotopem. Nocovat tady můžete jak v glampingových stanech, tak se zde nachází karavanová stání s elektrickou přípojkou, jejichž cena začíná na 200 korunách za noc.


Autor: TZ, red

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

Včera ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

1. srpna 2023 v 07:42

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

Další články
Nahoru