Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tip na cestování: Glamping nejen pro karavany, šest zajímavých míst v Česku
Dvůr Honětice je ideální lokalitou pro ty, kteří místo klasických kempů dávají přednost netradičním místům. Foto: archiv

Tip na cestování: Glamping nejen pro karavany, šest zajímavých míst v Česku

Luxusní kempování neboli glamping stále více nabývá na oblibě. Pokud si chcete užít dozvuky léta za doprovodu krás české přírody, máme pro vás seznam šesti nejkrásnějších míst, která můžete navštívit také v pohodlí svého karavanu.

Co je to glamping?

Glamping je termín kombinující dva na první pohled neslučitelné světy – luxus a kempování. V jeho případě se spánek pod širým nebem mění v pohodlný odpočinek v elegantních chatkách, teepee, maringotkách, stromových domech či tzv. tiny houses. Ty jsou obvykle umístěny v atraktivní přírodní lokalitě, kde jste doslova jednou nohou v přírodě. 

Věděli jste ale, že na některá glampingová místa můžete vyrazit i v hotelu na čtyřech kolech a zůstat tak v pohodlí svého obytňáku po celou dobu pobytu? Když se navíc luxusní ubytování spojí s přepychovou cestou a nezapomenutelnými zážitky, vaše dovolená nebude mít chybu! 

„Pokud máte chuť vyzkoušet si glamping na vlastní kůži, září je na to ideálním měsícem. Nejen, že disponuje jedním prodlouženým víkendem, ale vzhledem ke konci prázdninové sezóny je i půjčení obytňáku ekonomicky výhodnější. A pokud se stále odhodláváte, ale máte obavy z řízení nebo manipulace tak velkého vozu, můžete k nám v sobotu 16. září dorazit na pražskou základnu Campiri Base, kde máme Den otevřených obytňáků,” dodává Lukáš Janoušek, CEO společnosti Campiri, digitální platformy na sharing obytných aut z půjčoven i od soukromých majitelů. 

1. Stellplatz Velké Bílovice

Pokud rádi objevujete krásy české přírody v pohodlí svého bydlíku, Stellplatz Velké Bílovice je pro vás trefou do černého. Na své si tu přijdou milovníci sportu, dlouhých procházek i dobrého vína. Obytný park sousedí s jedním z nejstarších malých vinařství v České republice, a tak si budete po dlouhé cestě moci vychutnat sklenku vína či navštívit vinařské sklípky. Pro objevitele nabízí okolní příroda ikonické památky v podobě Lednicko-valtického areálu. Parkovací stání s kompletním nadstandardním vybavením vás vyjde na 500 Kč za noc. 

2. Safari Kemp

Jedinečný zážitek nabízí Safari Kemp, který je ideální volbou pro celou rodinu. Během pobytu máte možnost pozorovat africká zvířata, a to buď přímo z pohodlí vašeho karavanu, nebo okolních vyhlídek či Tsavo baru. Ohraničené místo pro obytňák činí mimo hlavní sezónu 700 Kč na noc. Pro rodiny je k dispozici dětské hřiště, bazén a dokonce i vířivka. 

3. Dolíček glamping

Nově postavený Glamping kemp Dolíček se nachází ve starém pískovcovém lomu na kraji Doubravy, v jehož okolí jsou pouze skály, květnaté louky, zahrada či jezírko. Ubytování nabízí malebný stan, ale i autentické teepee vybavené litinovou vanou a koupelnovými kamny. Vyrazit sem můžete jak na skupinový teambuilding, tak na romantický víkend jen ve dvou. Za pronájem celého kempu zaplatíte 2 500 Kč na noc. Stání s vlastním karavanem je zde navíc bez příplatku, a tak se při balení za dobrodružstvím nemusíte omezovat. 

Malý tip od nás – nedaleko se nachází město, jehož jméno vás naláká na ochutnávku tradičních Hořických trubiček. 

4. Středověký kemp Malešov

Vraťte se zpět do dob středověku a navštivte Kemp Malešov. Kemp disponuje útulnými prostory s výběrem osmi stanů, přičemž každý z nich je vybaven lůžky, vlastním WC i sprchou. Pro ty, kteří ale chtějí zůstat v realitě moderní doby, je možnost přespání ve vlastním karavanu. Cena se mezi možnosti přespání neliší a v minimálním počtu osob činí 2 500 Kč za noc. V sousedství je k navštívení tvrz, pivovar, kulinářská restaurace, ale i kamenná lázeň. 

5. Camp Medvědín

Zapomeňte na okolní každodennosti a vyrazte prozkoumat krásy nejvyššího českého pohoří, Krkonoš. Camp Medvědín, jež se nachází přímo ve Špindlerově Mlýně, nabízí kompletní výbavu pro vás i vašeho silničního parťáka. Kempovací stání se pohybuje od 500 Kč výš a využít ho můžete nejen během letní sezóny. V zimě vám budou dělat společnost jen zasněžené skály a dřevěná sauna s nejnovějším vybavením. 

6. Dvůr Honětice 

Dvůr Honětice je ideální lokalitou pro ty, kteří místo klasických kempů dávají přednost netradičním místům. Nachází se na původním hospodářském dvoře Zdislavického zámku ve Zlínském kraji, kousek od Kroměříže. Na první pohled vás rekreační areál zaujme nejen zajímavě řešenou architekturou, ale také přírodním biotopem. Nocovat tady můžete jak v glampingových stanech, tak se zde nachází karavanová stání s elektrickou přípojkou, jejichž cena začíná na 200 korunách za noc.


Autor: TZ, red

innogy Point promítá v pátek Čertí brko, Poslední aristokratku a Grand Prix

5. července 2024 v 11:15

Nemáte vstupenky? Nevadí! Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. innogy Point na Mlýnská kolonádě v Karlových varech v pátek 3. července promítá tři filmy. Vstupné se neplatí.    

Ve Středočeském a Jihočeském kraji se o víkendu budou konat železniční akce

4. července 2024 v 18:43

České dráhy si pro fanoušky (nejen) železniční nostalgie připravily na nadcházející víkendové dny několik akcí. Konají se i ve Středočeském a Jihočeském kraji.

MFF: Talkshow k filmu Vlny

2. července 2024 v 09:06

Přijďte si 2. července v 17 hodin povídat na Mlýnskou kolonádu o novém filmu Jiřího Mádla, o tom, jak se z výborného herce stal navíc ještě úspěšný scenárista a režisér.

Mord, Vlny a Janžurka v Karlových Varech

30. června 2024 v 10:15

Na nejnovější snímky, podpořené společností innogy, se můžete podívat exkluzivně na karlovarském festivalu. Ke zhlédnutí jsou filmy Vlny Jiřího Mádla, Mord Adama Martince a Janžurka Theodory Remundové.

MFF: I bez vstupenek můžete na filmy

30. června 2024 v 06:58

Pokud nemáte vstupenky, na Mlýnské kolonádě v innogy Pointu můžete vidět filmy zdarma.

innogy Point u Mlýnské kolonády zve na talkshows, recitály, projekci i divadlo

29. června 2024 v 10:30

Ani letos společnost innogy, která již 28 let podporuje mezinárodní filmový festival, v Karlových Varech nechybí a zve návštěvníky na innogy Point u Mlýnské kolonády.

Cestování: Filmový koutek na karlovarském festivalu

29. června 2024 v 07:33

Pokud nemáte vstupenky na filmy na karlovarském festivalu, nevadí. Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. Navštivte filmový koutek a přesvědčte se sami. Promítá se třikrát denně od 28. ‍června do 5. ‍července.

Další články
Nahoru