dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražský sport

TIME out DOOR: cvičte zdarma pod širým nebem

Time out door – cvičení v přírodě letos opět probíhá od května, vždy ve středu v dopoledních a večerních hodinách. Cvičení je pro veřejnost zdarma. Jedná se o cvičení pro všechny generace v rámci podpory zdravého životního stylu a mezigeneračního setkávání občanů s trvalým pobytem na území městské části Praha 4.

Náplní jsou zdravotní cviky, dechová cvičení, Chi kung a prvky Taiji. Cvičení je rozdělené dle věkových skupin a přizpůsobené kondici účastníků. Lektorkou cvičení je Vlasta Pechová, asistenty jsou její pokročilí žáci. Pro pravidelné účastníky cvičení jsou k dispozici výukové materiály.

Obě středeční cvičení probíhají v Centrálním parku na Pankráci. Dostanete se tam ze stanice metra C Pankrác. Cvičit se bude naproti kavárně „Kafé na půl cesty“. Místo cvičení je vyznačeno vlajkou.

Od 9.00 do 10.30 – určeno pro seniory a pro ženy na mateřské

Ranní cvičení obsahuje cviky pro zdraví, jemné protažení, energizující cvičení I t’in t’ing, prvky Chi kung a Taiji. Je určeno pro starší věkové generace, důraz je kladen na rozvoj koordinace a ozdravné principy cvičení.

Na cvičení můžou chodit i ženy na mateřské. Pro děti je zajištěno hlídání. Chůvy budou hlídat děti od jednoho roku.

Od 18.00 – 19.30 hodin – určeno pro mladší a střední generaci

Ve večerním cvičení určeném pro mladší a střední generace se rozcvičíte a jemně protáhnete. Poté se budete věnovat dechovému cvičení I t’in t’ing a základům Taiji. Ukážete si i dynamičtější cvičení ve dvojicích a představíte si Taiji jako cvičení pro zdraví i jako bojové umění.

 


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru