dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Ticho tam! Během nočních akcí Ticho byly v Praze 1 zkontrolovány desítky podniků
Akce Ticho. Foto: archiv Praha 1

Ticho tam! Během nočních akcí Ticho byly v Praze 1 zkontrolovány desítky podniků

Desítky zkontrolovaných hostinců, stovky prověřených osob, třináct zjištěných trestných činů a sedmdesát jedna přestupků – to je bilance rozsáhlé akce Ticho, kterou v srpnu uskutečnili policisté z Prahy 1 ve spolupráci s Bezpečnostní komisí radnice první městské části.

Policejní akce v centru metropole se uskutečnila během čtyř srpnových nocí 7. až 8. srpna, 8. až 9. srpna, 14. až 15. srpna a 15. až 16. srpna. Rozsáhlých kontrol se zúčastnily v každém termínu téměř tři desítky policistů z Obvodního ředitelství Policie ČR Praha I, a to včetně cizinecké policie a kynologů.

„Tuto akci jsme společně s policisty primárně připravili jako reakci na zvýšený turistický ruch v centru města a s tím související problémy: noční hluk, distribuci drog a další negativní jevy,“ sdělil šéf Bezpečnostní komise Prahy 1 Zdeněk Skála (TOP 09), který se kontrol osobně zúčastnil.

lomecky-nocni-akce-ticho-nahled

U kontrol byl i Oldřich Lomecký (druhý zleva)

Kromě osob, jež byly zadrženy v souvislosti s nedovolenou výrobou nebo přechováváním omamných a psychotropních látek a ohrožením pod vlivem návykové látky, policisté zadrželi také jednoho pachatele vloupání.

„Přestože v Praze 1 není dostatek policistů a strážníků, děláme vše pro to, abychom eliminovali problémové jevy, které obtěžují rezidenty. V těchto akcích tedy budeme i nadále pokračovat,“ dodal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).


Další články
Nahoru