dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Ti nejmladší z ekologů budou vyznamenáni

V pořadí již 21. ročník sběrových ekologických soutěží pro mateřské a základní školy vyvrcholí ve středu 24. června ve 14 hodin ve Velkém zasedacím sále Nové radnice Magistrátu. Nejlepším základním a mateřským školám budou předány ceny a poháry.  

Soutěž škol ve sběru druhotných surovin probíhá již od roku 1994, kdy se začala na školách sbírat tradiční sběrová surovina, papír, a do soutěže se zapojilo 20 pražských základních škol. S postupem let přibývalo soutěžících škol i sbíraných druhotných surovin, například plastová víčka, hliník či nápojové kartony. Školy jsou hodnoceny ve dvou kategoriích. První kategorie je podle množství nasbírané suroviny, druhá podle průměrného množství na jednoho žáka.

V tomto školním roce se sběru starého papíru zúčastnilo celkem 20 821 žáků z 53 pražských škol, kterým se podařilo nashromáždit 520 401 kg této suroviny. V průměru tak připadá na jednoho žáka 24,75 kg sběrového papíru. Nasbírané množství papíru na školách představuje 3,2 % z celkového množství vytříděného papíru v Praze za dané období a to zcela bez dopadu na městský rozpočet.

Ocenění získává ZŠ Ratibořická 1700, Praha 9 – Horní Počernice. Žáci této školy se snaží a již několik let si udržují první příčku ve sběru starého papíru. S celkovým množstvím 65 240 kg papíru daleko předběhli ostatní pražské školy.

ZŠ Mýtní 73, Praha 9 obdrží pohár za nejlepší umístění ve II. kategorii, tj. podle nejlepšího průměrného množství nasbíraného papíru na jednoho žáka (159 kg). I tato škola si v uvedené kategorii vede velmi dobře a právem jí patří prvenství.

V doprovodných ekologických soutěžích se z pražských škol nejlépe umístila ZŠ a MŠ Chmelnice, K Lučinám 18/2500, Praha 3, která získala 1. cenu za celkové množství 1 020 kg plastových víček.

Ve sběru hliníkových obalů si nejlépe vedla ZŠ Strossmayerovo náměstí 4 z Prahy 7 s celkovým množstvím 521 kg hliníku.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru